"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Volvo İle Uber Anlaştı!

Sedat | 20 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Uber sürücüsüz araçlar ile uygulamasını geliştirmek isterken bu konuda önemli bir anlaşma sağladı ve Volvo ile ilk imzalar atıldı.

Sürücüsüz otomobiller üzerine geçtiğimiz günlerde gelişme ve çalışmalar yapacağı belirtilen Uber bu konuda Volvo ile uzun zamandan beri görüşme yaptığını ve bu görüşmeler sonucunda anlaşmanın sağladığını belirtti. Yapılacak anlaşma ile birlikte artık Volvo tarafından desteklenecek sürücüsüz araçlar ile birlikte uygulama üzerinden hizmet verilebilecek.

 Dünya genelinde pek çok ülkede kullanılan uygulama kişilerin daha iyi bir şekilde yolculuk etmesini sağlarken pek çok tartışmaya rağmen uygulamayı kullanan kişi sayısı günden güne artıyor. Yapılacak yeni Çalışmalar ile birlikte sürücüsüz araçlar üzerinden hizmet verilmeye başlanacak olması uygulamanın çok daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayacak.

Volvo XC90 Sahnede

Volvo’nun Xc90 Modelinin kullanılacağı belirtilirken araçta çeşitli modifiyelerin yapıldığı ve sürücüsüz hale getirildiği belirtildi. Bu araç üzerinde yapılacak yeni çalışmalar ile birlikte sorunsuz bir yolculuğun tamamlanacak olması aracın sürücüsüz otomobil olarak uygulama üzerinden kullanılmasını sağlayacak. Üstelik acil durumlara karşı önlem de alınan araç gerektiği durumlarda uzaktan kontrol edilerek güvenli bir şekilde yolculuk tamamlanabilecek.

Sistemin yeteri kadar geliştirilmesine kadar uygulamanın normal haliyle devam edeceği ve sistemin tamamen geliştirdikten sonra sürücüsüz araçlarını devreye gireceği belirtildi. 300 milyon dolarlık bir anlaşmanın yapıldığı belirtilirken Volvo’nun hedefinin Ağustos ayına kadar 100 araçlık bir filo oluşturmak olduğu belirtildi.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi