"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Western Digital Yeni Modelleri Blue SSD Ve Green SSD'yi Tanıttı!

Sedat | 12 Ekim 2016 0 yorum Süre: 3 dakika

Western Digital, ilk WD markalı SATA arayüzüne sahip WD Blue ve WD Green'i bugün resmen duyurdu.

PC sistemleri ve yükseltmelerin gerçekleştirilmesi için tasarlanan yeni modeller, bilgisayarlarda veya iş istasyonlarına yönelik olarak WD hard diskli olup aynı zaman da diğer tüm uygulamalar için harika bir WD depolama cihazı sunuyor.

Eğer benimde bilgisayarımın ömrü uzun olsun, performansı bakımından güçlü bir bilgisayarım olsaydı gibi şikayetleriniz var ise buna çözüm niteliğinde WD'ler üretildi. Bu muhteşem WD ve SSD'ler inanılmaz sonuçlar veriyor. WD Blue ve WD Green SSD’ler, SATA veriyolunda elde edilebilecek maksimum hızları sağlıyor. Herhangi bir sorun oluşturmadan çalışma süresini baz alırsak (MTTF) sahip olan WD SSD’ler, WD uygunluk testi barındırmakta.

Performansta artış, depolama da rahatlık ve maksimum hız sunuyor. Isınma problemeninin nadir görüldüğü WD SSD’ler, dahaz as seviyede ısı kullanarak şahane işlemler gerçekleştiriyor. 1,75 Milyon saat MTTF sunan WD SSD’ler, kullanıcılar için performans ve kapasite olarak WD SS Dashboard yazılımını ücretsiz indirme imkanı veriyor.

Anında yanıt verme, dayanıklılık , düşük güç tüketimi, ultra ince tasarım, mobil form faktörü gibi avantajlar sunan WD SSD’ler, yüksek performans arayanlar için benzersiz bir alternatif yaratıyor.  

WD Blue SSD Özellikleri

Daha yüksek performans arayanlar için geliştirilen WD Blue SSD'ler çoklu görevler için optimize edilmiş. Ağır kaynakları çalıştırma özelliğine sahip. WD Blue SSD’ler, 250GB, 500GB ve 1TB kapasiteyle birlikte, 2,5 inç/7 mm kutu ve M.2 2280 form faktörü ile kullanıcılara sunuluyor. 

200TBW (500GB),100TBW (250GB) ve 400TBW (1TB) dayanıklılık süresi sunuyor. Aynı zamanda 250GB disk için 540MB/s ve 500MB/s; 500GB ve 1TB disk için 545MB/s ve 525MB/s sıralı okuma ve yazma hızı bulunmakta. WD Blue SSD etiket fiyatı ise 89 dolar. 

WD Green SSD Özellikleri

Bütçenize uygun performans arayan müşteriler için ilk defa SSD kullanmalarına olanak sağlıyor. 120 GB ile 240 GB kapasiteli WD Green SSD, M.2 2280 form faktörü ve 2,5 inç/7 mm tasarımıyla harika bir şekilde geliyor. Fazla bir güç tüketimi sağlamayan SSD’ler, bataryadan istifade etmenizi sağlıyor. 120 GB disk için 40 TBW; 240 GB disk için 80 TBW dayanıklılığı, 540 MB/s ve 405 MB/s sıralı okuma ve yazma hızı ile ön planda. 

WD Green SSD’lerin 2016 çeyreğinin çeyreğinde satılması bekleniyor. WD, hem Blue SSD hem de Green SSD için 3 yıllık garanti sunmakta.

 
 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi