"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

WhatsApp, Gönderilen Mesajı Karşılıklı Silecek Özelliği Sunuyor!

Sedat | 27 Ekim 2017 0 yorum Süre: 2 dakika

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, gönderilen mesajı her iki taraftan da silecek yeni özelliği kullanıma sundu. İşte tüm detaylar..

Kullanıcılarını memnun etmek için her türlü yeniliği deneyen ve uğraşı gösteren WhatsApp, yeni bir özelliği daha beğeniye sunuyor. WhatsApp kullanıcılarının uzun bir zamandan bu yana beklediği mesaj silme özelliğini Android platformu kullanıcılarına sundu.

Göndermiş olduğunuz bir mesajı her iki taraftan silen "Delete for Everyone" adlı "herkes için sil" özelliği bugün itibariyle Android Beta sürümünde mevcut. Gel gelelim WhatsApp'ın mesaj silme özelliğinin nasıl kullanıldığına..

WhatsApp'ın Herkes için Sil (Delete for Everyone) Özelliği Nasıl Kullanılıyor?

Delete for Everyone özelliği ile WhatsApp'tan gönderdiğiniz mesaj karşılıklı olarak her iki taraftan da siliniyor. Kullanıcıların bu özelliği sevip sevmeyeceği hakkında şuan için yorum yapmak doğru olmayabilir fakat bazı konuşmalarında ortadan kaldırılıyor olması çeşitli problemlere yol açabilir. 

WhatsApp'tan gönderilen mesaj, GIF, video, belge, fotoğraf ve sesli mesajları silmeniz için size 7 dakika gibi uzun bir süre tanılıyor. Karşı tarafa gönderdiğiniz mesajın üzerine tıklayıp Delete for Everyone yani herkes için sil dediğiniz zaman mesaj her iki taraftan da siliyor.

Yalnızca mesajın kendi tarafınızdan silinmesini de isteyebilirsiniz. İşte bu durumda da mesajın üzerine tıklayıp Delete for Me demeniz yeterli oluyor.  Şuan için Android kullanıcılarına sunulan bu yeni özelliğin yakın zamanda iOS platformunda da kullanıma sunulması bekleniyor.

Peki siz WhatsApp'ın mesaj silme özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi