"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

WhatsApp Görüntülü Görüşme Özelliğiyle Birleşti!

Sedat | 25 Ekim 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

WhatsApp'ın bir süredir beklemiş olduğu görüntülü konuşma özelliği Android tarafından resmen başlatıldı.

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, en son aldığı uçtan uca şifrelemenin ardından görüntülü görüşme özelliği bekleniyordu. Ses gönderme özelliğinin varolduğu uygulamanın daha da gelişmesinin isteyen kullanıcılar görüntülü görüşme özelliğine kavuştu. 

Şuan yalnızca Android kullanıcıları arasındaki beta kullanıcılarına olanak sağlayan bu özellik binlerce Android beta test kullanıcısı, uygulamanın bu özelliğinden yararlanabiliyor. Aşağıda gördüğünüz görseldeki gibi sohbet ekranında arama tuşuna bastığınız takdirde "Sesli Arama" ve "Görüntülü Arama" seçenekleri sizleri karşılayacak. Bu sayede yanlışlıkla bir arama gerçekleştiremeyeceksiniz. Şimdilik beta testinde olduğundan dolayı görüşme esnasında WhatsApp, anket şeklinde bir takım sorular soracaktır. WhatsApp bu testin bitiminin ardından Android ve iOS kullanıcılarına güncelleme olarak sunacak. Aynı zamanda Windows 10 Mobile tarafından uğrayacağını düşündüğümüz görüşme özelliğine kavuşmamıza çok az kaldı diyebiliriz. 

WhatsApp'ı Android cihazlarınıza yüklemek için buraya tıklayınız

Peki WhatsApp Beta Kullanıcısı Nasıl Olunur?

WhatsApp'a gelen tüm yeniliklerden ilk benim haberim olsun ve denemek istiyorum diyeneler için Google Play Store üzerinden WhatsApp Messenger'ı arayıp önünüze gelen sayfanın en altındaki "Beta Kullanıcı Ol" seçeneğinden onay vermeniz gerekmekte. Kısa bir süre sonra size güncelleme iletilecektir. Böylelikle sizlerde birer beta kullanıcısı olabileceksiniz.

 

 

 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi