"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

WhatsApp Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

Sedat | 2 Kasım 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

WhatsApp test sürecini tamamlayarak aktif hale geldi. Detaylar haberimizde...

WhatsApp kullanıcıların merakla beklediği görüntülü konuşma özelliği bildiğiniz üzere beta sürümü ile yayınlanmıştı.  WhatsApp'ın en büyük eksikliği görüntülü konuşma özelliği giderildi.

Android cihazlar için yayınlanan beta sürümünün ardından aktif hale gelen görüntülü konuşma özelliğinin aynı şekilde iPhone iOS içinde yayınlanması bekleniyor.Uzun süreli beta çalışmalarının olumlu sonuç verdiği özellik Skype ve FaceTime gibi konferans özelliği sunacak. Böylelikle çoklu görüşmeleri kolaylıkla yapabilirsiniz. Peki WhatsApp görüntülü konuşma nasıl mı yapılır? İşte cevabı...

WhatsApp'ın görüntülü konuşma özelliğinden yararlanmanız için öncelikle görüşmeyi yapacağınınz kişilerde en son beta sürümünün yüklü olması gerekiyor. Daha sonra WhatsApp uygulamasının son sürümü WhatsApp Messenger 2.16.18 beta'yı yükleyin. Yükleme tamamlandıktan sonra cihazınızı kapatıp açtıktan sonra uygulamanın yeni özelliğini kolaylıkla kullanabilirsiniz.

WhatsApp görüntülü görüşme özelliğindeki tek olumsuz nokta, konuşma yapacağınınz kişide son sürüm güncel değil ise görüşme sağlanılmayacaktır. Karşı tarafa "video görüşmesi yapmak istediğiniz kişinin uygulaması güncel değil" uyarısı gelecektir. Görüntülü görüşme yapacağınız kişini ekranını açıp arama tuşuna bastığınızda "Sesli arama" ve "Görüntüşü arama" seçeneği açılıyor. 

 

WhatsApp'ın son sürümünü indirmek için buraya  tıklayınız...

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi