"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

WhatsApp için önemli tasarruf güncellemesi ve karanlık mod!

Sedat | 20 Aralık 2019 0 yorum Süre: 2 dakika

WhatsApp, iOS tabanlı uygulamasına yeni özellikler eklemenin yanı sıra, uygulamaya karanlık mod eklemeye de çalışıyor.

WhatsApp, iOS tabanlı uygulamasında iletişim entegrasyonunu başlattı. WhatsApp, iOS tabanlı uygulamasında düşük veri modunu kullanıma sundu. WhatsApp, iOS tabanlı uygulamaya karanlık mod entegrasyonu ekleme üzerinde çalışıyor.

WhatsApp, Android ve iOS tabanlı uygulamalarına yeni özellikler ve işlevler ekleyerek platformunu sürekli olarak geliştiriyor. Android için beta uygulamasında hata düzeltmeleri ve bir dizi yeni özellik tanıttıktan sonra, WhatsApp iOS tabanlı uygulamasına birkaç yeni özellik ekledi.

WABeta Info tarafından yayınlanan bir rapora göre, WhatsApp nihayet iOS 13 tarafından iPhone'larda sunulan özellikleri desteklemeye başladı. Buna sohbet ve medya önizlemesi için Haptic Touch desteği de dahil. Bu özellik sayesinde herhangi bir gruptan ayrılmanızı, sessizliği devre dışı bırakmanızı ve konuşmaları "Okundu olarak işaretle" seçeneği ile güncellemeniz sağlanacak. 

WhatsApp'taki gelişmeleri takip ettiği bilinen blog sitesi, WhatsApp'ın iOS tabanlı uygulamasının iOS 13 tarafından sunulana benzer bir Düşük Veri Modu elde ettiğini gösteren bir başka ekran görüntüsünü paylaştı. Referans için, iOS 13 iPhone'a düşük veri modunu getirdi. Bu özellik, esasen uyumlu uygulamalar tarafından kullanılan veri miktarını azaltır. Şimdi, WhatsApp uygulaması için bu özellik için destek ekledi.

Bu, iPhone'unuzun ayarlarında düşük veri modunu etkinleştirdiyseniz, WhatsApp'ın bu özelliği Veri ve Depolama Kullanım Ayarlarında otomatik olarak göstereceği anlamına gelir. Peki bu işleri nasıl değiştiriyor? Peki, bu özellik etkinleştirildiğinde, Facebook'un sahip olduğu popüler sosyal mesajlaşma uygulaması, hücresel ağdan veya mobil verilerinizden medya dosyalarını (videolar, görüntüler ve GIF'ler) indirmeyi otomatik olarak durduracaktır. Wi-Fi’ye bağlanmadığınız sürece sesli mesajları otomatik olarak indirmeyi de durduracaktır.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi