"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

WhatsApp iOS Uygulamasını Güncelledi

Sedat | 10 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

2 hafta önce yayınlanan güncellemenin ardından WhatsApp iOS uygulamasına yeni bir güncelleme daha aldı. İşte yeni güncelleme ile ilgili detaylar.

Dünyanın en çok tercih edilen anlık mesajlaşma uygulamalarından birisi olan WhatsApp yeni güncellemeleri ile birlikte kullanıcılarına daha iyi bir uygulama deneyimi sunmayı amaçlıyor. Yeni yapılan güncellemeler sık aralıklarla kullanıcılara sunulurken yeni bir güncellemenin daha iOS işletim sisteminde kullanılan versiyon için yapıldığı belirtildi. Yeni güncellemede performans artışının yapıldığı belirtilirken aynı zamanda WhatsApp hesabının daha güvenli hale gelebilmesi adına da önemli iyileştirmeler gerçekleştirildi.

Geçtiğimiz hafta içerisinde yapılan güncellemeyle birlikte emoji gönderiminde emojinin daha büyük görüntülenmesi, video kayıt sırasında yakınlaştırmanın yapılması gibi farklı özellikler uygulamaya eklenmişti. Yeni güncelleme ile uygulama 2.16.8 sürümüne yükseltilirken, yeni güncelleme daha çok hata düzeltmelerine ve performans iyileştirmelerine yönelik yapıldı.

Artık Daha Hızlı

Güncelleme sonrasında WhatsApp'ın daha hızlı çalıştığı belirtilirken aynı zamanda kullanıcıların karşılaştığı pek çok hata mesajı da güncelleme ile birlikte ortadan kaldırılmış durumda.

Güncelleme ile birlikte en çok dikkat çeken yenilik sesli arama özelliğini kullanımı sırasında görüntülendi. Sesli arama özelliğini kullanan kişilere karşı tarafın yanıt vermemesi halinde ekranda yeni bir mesaj yayınlanacak ve kullanıcılar istediği takdirde sesli mesaj göndererek karşı tarafa mesajlarını yazılı yerine sesli olarak iletebilecek. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi