"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Whatsapp Kapandı Mı? Sunucular Çöktü Mü?

Sedat | 14 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Whatsapp bayram ile birlikte yoğun olarak kullanılmaya başlanırken, uygulamada yaşanan kesintiler sosyal medyada gündem yarattı.

Whatsapp için yaşanan kesintiler bayram beri sosyal medyanın en önemli gündem konularından birisi oldu. Özellikle Twitter’da trendler arasında giren Whatsapp, #WhatsappÇöktü etiketi ile tartışıldı. Whatsapp için kısmı bir sorunun yaşandığı görülürken, bazı kullanıcılar uygulamayı kullanabildi. Fakat genel olarak Whatsapp kullanıcılarının büyük bir bölümü Whatsapp kullanımında sorunlar yaşandı.

Whatsapp’a Ne Oldu?

Whatsapp’ta yaşanan aksaklıklar için şu ana kadar resmi bir açıklama yapılmazken, sorunların sunucu kaynaklı olduğu tahmin ediliyor. Özelikle Kurban Bayramı nedeniyle Türkiye’de yoğun bir veri akışının yaşandığı Whatsapp’ta bu yoğunluk nedeniyle kısmi ve zaman zaman kesintilerin yaşandığı tahmin ediliyor.

Milyonlarca Kullanıcısı Var

Şu anda anlık mesajlaşma konusunda en çok tercih edilen uygulamalardan birisi Whatsapp olurken, küçük bir kesinti dahi gündem haline gelebiliyor. Yaşanan son durum bu konuda iyi bir örnek teşkil ederken, önümüzdeki günlerde resmi bir açıklamanın da yapılması bekleniyor. Zira pek çok kullanıcı Whatsapp için soru işaretlerine sahip. Sisteme erişim sağlanamamış olması, iletişimde aksaklıkların yaşanmasına yol açarken, Whatsapp tarafından hiçbir resmi bilginin paylaşılmamış olması da dikkat çekici.

 

 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi