"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

WhatsApp kullanıcılarını kaybettikçe korkmaya başladı!

Sedat | 13 Ocak 2021 0 yorum Süre: 3 dakika

Facebook, WhatsApp'ın yerini alabilecek uygulamalardan korkuyor.

Facebook, yeni WhatsApp gizlilik politikası değişiklikleri konusundaki tepkilere yanıt vererek, bir SSS'de uygulamanın yaklaşan güncellemede uçtan-uca şifreleme ve diğer gizlilik özelliklerini kaybetmeyeceğini açıkladı.

WhatsApp, kullanıcılardan birkaç gün önce yeni gizlilik politikasını kabul etmelerini istedi. Milyonlarca kişi yanıt olarak Signal ve Telegram gibi rakip anlık mesajlaşma uygulamalarını indirdi.

Signal ve Telegram, WhatsApp ile aynı uçtan uca şifrelemeyi sunar ve iPhone ve Android'de çalışır.

Signal uygulamasını Android cihazlarınıza güvenli bir şekilde indirmek için buraya, iPhone cihazlarınız için buraya tıklayarak indirebilirsiniz.
Telegram uygulamasını Android cihazlarınıza güvenli bir şekilde indirmek için buraya, iPhone cihazlarınız için buraya tıklayarak indirebilirsiniz.


Facebook artık müşterilere Facebook ile veri paylaşımına yol açacak olan WhatsApp iş ve ticaret özellikleri olduğunu söylüyor.

Facebook birkaç gün önce WhatsApp'ı mahvetmek üzere olduğunu doğruladı, çünkü kullanıcılar Android ve iPhone'da onlara sohbet uygulamasının kişisel verilerini Facebook ile paylaşmaya başlayacağını söyledi. 

Facebook, kullanıcıları için kullanıcı gizliliğini ve güvenliğini önemsiyormuş gibi göstermeye çalışıyor, ancak hamleleri aksini söylüyor. Apple'a yapılan son saldırı, kullanıcılara veri toplama uygulamalarının bunu tam olarak ne kadar korkunç olduğunu kanıtlayabileceğini söyleyen uygulama gizlilik etiketlerinin kullanılmasının ardından gerçekleşti. 

WhatsApp kullanıcılarından veri almaya başlama kararı da tartışmalı, çünkü vazgeçmenin tek seçeneğinin WhatsApp'tan tamamen ayrılmak olduğu düşünülüyor. Milyonlarca kullanıcı, benzer hizmetler sunan rakip uygulamalara akın ederek WhatsApp’ın bildirimine yanıt verdi. Ve şimdi Facebook şimdiden savunma yapıyor ve tepkiden korktuğunu kanıtlıyor.

WhatsApp'ın bu kadar popüler olmasının nedeni oldukça basit. Uygulama, tıpkı iMessage gibi uçtan uca şifreleme sunar ve hem iPhone hem de Android'de çalışır. Telefonunuzda, tabletinizde ve masaüstünüzde, hangi cihazları kullanıyor olurlarsa olsunlar tüm arkadaşlarınız ve ailenizle iletişim halinde kalmanız için mükemmel bir uygulamadır. Ancak WhatsApp bunu yapabilen tek sohbet uygulaması değil.

Signal ve Telegram, uçtan uca şifrelemeyi destekler ve iPhone ve Android üzerinde çalışır. WhatsApp ve iMessage gibi, dosya paylaşımı, telefon görüşmeleri, emoji göndermenize ve daha birçok özelliği beraberinde sunuyor. 

Peki siz WhatsApp kullanmaya devam ediyor musunuz? Kullanmayacaksanız yerine hangi uygulamayı koymayı düşünüyorsunuz?  

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi