"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

WhatsApp'a Canlı Konum İzleme Özelliği Geldi!

Sedat | 1 Şubat 2017 0 yorum Süre: 2 dakika

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması merakla beklenen bir özelliği daha sunmuş bulunuyor. İşte WhatsApp'ın Canlı Konum İzleme detayları...

Bildiğiniz üzere WhatsApp, kullanıcılarını mutlu etmek ve platformu daha da zenginleştirerek kullanıcı sayısını katlamak için her yeniliği deniyor ve başarılı bulduğu veya beğenilen özelliği uygulamaya dahil etmeyi eksik bırakmıyor. Öncesinde sunmuş olduğu özellik ile gönderilen mesajları iptal edebilir veya tekrardan düzenleyebiliyordunuz. 

WhatsApp Beta sürümünde olan bu yenilikler oldukça benimsendi ve beğenildi. Çünkü anlık bir öfke sonucu yazmış olduğumuz ve sonrasında pişman olacağımız bir mesaj ile ilgili ikinci defa düşündüğümüzde yanlışı görmemize olanak tanınmıştı. Fakat bu özellikte dikkat edilmesi gereken tek bir nokta bulunuyor. O da karşı tarafın mesajı henüz görmemiş yani gönderdiğiniz mesajın mavi tik olmamış olması lazım.

WhatsApp Canlı Konum İzleme Nedir Nasıl Yapılır?

Gel gelelim WhatsApp'ın yeni özelliğine. Popüler uyfulama bu defa Canlı Konum İzleme özelliğini kullanıcıların beğenisine sundu. Arkadaşınızın izin vermesi durumunda onun konumunu canlı olarak izleyebiliyor ve takip edebiliyorsunuz. Bu özellik gizlilik açısından bir takım endişleri beraberinde getirse de; özellikle aile üyelerinin bu sayede birbirlerinin konumlarını öğrenip takip etmesi hayat kolaylaştıracak gibi görünüyor.

Şimdilik WhatsApp'ın iOS ve Android beta sürümünde bulunan bu özelliklerin ne zaman son kullanıcıya sunulacağı henüz bilinmiyor. Eğer bu özellikleri şimdiden denemek istiyorsanız, aşağıdaki bağlantıdan WhatsApp Beta Apk. dosyasını indirebilirsiniz.

- iOS için WhatsApp 2.17.3.190 Beta indir

- Android için WhatsApp 2.17.23 Beta indir

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi