"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

WhatsApp’ın Facebook Bilgi Paylaşımını Engelleyebilirsiniz

Sedat | 27 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Facebook’ta WhatsApp numaralarının paylaşılacak olması ciddi bir tedirginlik yaratırken, kullanıcılar bu konuda önlemelerini alabilecek.

WhatsApp’ta yer alan bilgilerin Facebook ile paylaşılacak olması bu konuda pek çok tartışmayı da beraberinde getirirken, WhatsApp için yayınlanan son güncelleme ile birlikte kullanıcılardan bu durum için izin istendi. Bu izni veren kişiler numara paylaşımı gibi konularda WhatsApp’ı yetkilendirirken, bu konuda güvenlik sağlamak isteyen kişilerin önemli bir seçeneğinin de olduğu ifade edildi.

Yapılan açıklamalarda WhatsApp’ta yer alan gizlilik bildiriminin alt bölümünde Facebook ile ilgili özel bir izin alanının olduğu belirtilirken, kullanıcıların WhatsApp ile Facebook arasında herhangi bir veri paylaşımını engellemek için bu seçeneği değerlendirmesi gerektiği belirtildi. Buna göre kişiler izinlerin en alt bölümünde yer alan seçenekte WhatsApp ve Facebook paylaşımını kapatarak kolay bir şekilde güvenliği sağlayabilecek.

Nasıl Yapılacak?

WhatsApp’ta yayınlanan gizlilik sözleşmesinde iki farklı seçenek yer alırken, kişilerin kabul ediyorum seçeneği yerine devamını oku seçeneğini kullanması gerekiyor. Bu seçenek sayesinde kişilerin farklı bir sayfayı görüntülemesi mümkün olurken, sayfa sonunda WhatsApp hesap bilgilerimi Facebook ile paylaş seçeneğinin işaretinin kaldırılması yeterli. Böylece kişiler kolay bir şekilde yeni güncellemeye karşı önlemini alabilecek.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi