"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

WhatsApp'ın güncellemesini kabul etmiyorsanız mesajlaşamayacaksınız!

Sedat | 20 Şubat 2021 0 yorum Süre: 2 dakika

Yine Ocak ayında WhatsApp, müşterilerini gizlilik kapsamı için yeni ifadelere ve durumlara uymaya zorlayabileceğini iddia ettikten sonra büyük bir tepkiye yol açtı.

WhatsApp, gizlilik değişikliklerini kabul etmeyen insanlara ne olduğunu açıklıyor. Ocak ayında WhatsApp, kullanıcılarını gizlilik politikası için yeni hüküm ve koşulları kabul etmeye zorlayacağını duyurduktan sonra büyük bir tepkiye yol açtı. Güncellenen ifadeler, insanların Facebook'un sohbetlerinin içeriğini veya bunun gibi bir şeyi alacağını düşünmesine neden oldu. Nu komik çünkü bu WhatsApp için doğru olmasa da, Facebook Messenger için geçerli ve bu hizmetle ilgili hiçbir tepki olmadı, değil mi?

Her neyse, internet patladıktan ve insanlar WhatsApp'tan daha az gizlilik güvenliği olan Telegram gibi hizmetlere geçmeye başladıktan sonra (mesajlarınızın içeriğine erişimden bahsediyorsak), Facebook'un sahibi olduğu şirket değişiklikleri Mayıs ayına geri çekti. 15. Yeni politikanın başlangıçta 8 Şubat'ta yürürlüğe girmesi gerekiyordu.

Mayıs ayında yeni hüküm ve koşulları kabul etmezseniz ne olacağını merak ediyor olabilirsiniz. Bugün şirket tam da bunu açıkladı. Yeni şartları 15 Mayıs'tan sonra reddederseniz, birkaç hafta boyunca hala arama ve bildirimler alabileceksiniz, ancak uygulamadan mesaj okuyamayacak veya mesaj gönderemeyeceksiniz.

Bundan sonra ne olacağı belli değil, ancak WhatsApp'ın 120 gündür etkin olmayan hesapları silme konusunda yeni bir politikası var ve yeni şartları reddederseniz bu şekilde sayılabilirsiniz. Popüler inanışın aksine WhatsApp, Facebook ile meta verileri yıllardır paylaşmaktadır, bu güncellemeden sonra ana gemiye geri göndereceği tek yeni şey, Facebook'un çeşitli hizmetlerinde size reklamları daha iyi hedeflemesine yardımcı olmak için ödeme ve işlem verileridir. 

Facebook'tan bu kadar nefret ediyorsanız, önce Messenger'ı kullanmayı bırakmak gerekiyor hali hazırda bu durumda varsayılan olarak uçtan uca şifreli sohbetler yok.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi