"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

WhatsApp'ın İki Adımlı Doğrulama Özelliği Nasıl Etkinleştirilir?

Sedat | 10 Şubat 2017 0 yorum Süre: 2 dakika

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, iOS, Android ve Windows kullanıcıları için iki adımlı doğrulamayı uygulamaya başladığını bugün açıkladı..

Uygulamanın bu yeni özelliği kullanmasını sağlamak, her cihazın kullanıcısının tercihine bırakıldı. Bu da, uygulamada oturum açanlara ek bir güvenlik katmanı ekler. Bu özelliğin WhatsApp'ın aylarca çalıştığı bir şey olduğunu hatırlatmakta fayda var. Etkineştirme işlemini oldukça anlaşılır ve kolay adımlarla anlatacağız. 

İlk önce telefonunuzda WhatsApp uygulamasını açıp Ayarlar> Hesap> İki adımlı doğrulama> Etkinleştir seçeneğine gidin. İki adımlı doğrulamayı kullanmak için, 6 haneli bir şifre oluşturmanız gerekir. 1-2-3-4-5-6 veya 6-5-4-3-2-1 kullanmayın.  Taşımak zorunda olduğunuz bir kağıt parçasına yazmanız yeterince zorlanıyor. 

Sonuçta, kendi şifrenizi hatırlayamıyorsanız, büyük olasılıkla güvende olacak. Parolanızı unutmanız durumunda, e-posta adresinizi ekleyebilirsiniz. Bu, WhatsApp'a iki adımlı doğrulamayı devre dışı bırakmak için bir e-posta göndermenizi sağlayacaktır. İki adımlı doğrulamayı istemeksizin devre dışı bırakacak bir e-posta aldıysanız, e-postadaki bağlantıyı WhatsApp'daki numaranızı doğrulamak isteyebileceğinden tıklamayın.

İki adımlı doğrulamayı kullandığınızda, telefon numaranızı her kullanışınızda şifre kullanılarak doğrulanır. Bu adımları sonraki sayfalarda yer alan görsellerden takip edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi