"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

WhatsApp'ta Mesajlar Silinmiyor Mu?

Sedat | 29 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

iOS araştırmacısı Jonathan Zdziarski tarafından gündeme getirilen iddialarda WhatsApp mesajlarının kullanıcılar tarafından silinmesine karşın sistemlerden tamamen silinme

Dünya genelinde en çok kullanılan mesajlaşma programlarından birisi olan WhatsApp, milyonlarca kullanıcıya hizmet verirken ciddi bir güvenlik açığını da barındırıyor olabilir. Konu ile ilgili son iddialar bugün özel bir araştırmacı tarafından ortaya atılırken araştırmacı tarafından yapılan açıklamalarda mesajlarının silinmesine karşın kullanıcıların mesajlarının bulut sunucularda tutulduğu ve bu nedenle telefonlardan silinmiş olarak görülmesine rağmen mesajların arşivden tamamen silinmediğini belirtti.

Bu açıdan ciddi bir güvenlik açığının tespit edildiği WhatsApp için kullanıcıların akıllarında ciddi bir şüphe uyanmış durumda. Konu ile yaşanan sorunun WhatsApp yazılımının kodlarından kaynaklandığını ifade edilirken kodlarda yapılan bir hata nedeniyle mesajlarını tamamen silinmesinin önlendiği ve bu durumun yöneticilerin dahi bilgisi dahilinde olmadığı ifade edildi.

Gündeme gelen bu haberlerin ardından gözler WhatsApp yönetimine çevrilirken bugün gündeme gelen iddialar için  önümüzdeki günlerde konuyla ilgili bir açıklama gelebilir.

 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi