"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

WhatsApp’ta Okundu Bilgisi Nasıl Kapatılır?

Sedat | 30 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

WhatsApp’ta kişilerin kendilerine özel ayarlama yapabilmesi mümkün olurken, okundu bilgisi dahi kapatılabilmektedir.

WhatsApp uygulamasında kişilerin güvenliğini sağlaması adına ayarlar bölümünden çeşitli ayarları yapabilmesi mümkün olmaktadır. Bu bakımdan kişilerin ihtiyaçları dahilinde WhatsApp üzerinden ayar yapması ile birlikte gizlilik ve gerekli imkanlar sağlanabilecektir.

WhatsApp için en çok ihtiyaç duyulan nokta, okundu bilgisinin kapatılmasıdır. Kişilerin mesajın okunduğunun karşı taraf tarafından bilinmesini önlemek adına gizlik ayarı yapması yeterli olacaktır. Gizlilik ayarı sayesinde herhangi bir sorun yaşanmadan kişilerin işlemlerini yapması ve WhatsApp kullanması mümkün olacaktır.

WhatsApp Okundu Bilgisi Nasıl Kapatılır?

Gizliliğinizi Korumak Eğer diğer kullanıcıların mesajları ne zaman okuduğunuzu görmelerini istemiyorsanız, ilgili seçeneğin özelliğini kapalı konuma getirebilirsiniz. “Ayarlar” menüsünden, “Hesap”a basın, ardından “Gizlilik”e dokunun ve “Okundu bilgisi” seçeneğini kapalı konuma getirin. Eğer okundu bilgisini kapatırsanız, diğer kişilerin okundu bilgilerini göremezsiniz. Yine “Ayarlar” menüsünden kişisel bilgilerinizi kimlerin görebileceğini seçebilirsiniz. Bu kişisel bilgilere son çevrimiçi olduğunuz zaman, profil fotoğrafınız ve durumunuz da dahildir. Eğer son çevrimiçi olduğunuz zamanı kimseyle paylaşmama seçeneğini işaretlediyseniz, diğer kişilerin de son çevrimiçi olduğu zamanı görüntüleyemezsiniz.  

Belirtilen işlemlerin yapılması sayesinde okundu bilgisi kolay bir şekilde kapatılabilir. Kişiler bu işlemleri yaptıktan sonra kişilerin okundu bilgisini de alamayacaktır ve bu bakımdan kişilerin bu işlemi yaparken bu durumu göz önünde bulundurması gerekmektedir. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi