"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

WhatsApp'taki alışveriş butonu böyle çalışacak!

Sedat | 26 Ekim 2020 0 yorum Süre: 2 dakika

Facebook'tan sonra WhatsApp üzerinden kullanıcılar artık alışveriş yapabilecekler. Peki bu özellik nasıl çalışacak?

Facebook son zamanlarda eklenen alışveriş butonundan sonra WhatsApp'a da alışveriş için yeni bir özellik getirecek. Bunun beraberinde kullanıcılar artık WhatsApp'tan ayrılmadan alışveriş yapabilecekler. Bununla beraber şirket tarafından paylaşılan bir tanıtım videosunda yaklaşan özelliğin nasıl çalışacağına dilerseniz bakabilirsiniz. 

Ürün kataloğu, kullanıcıların ürünleri sohbet kutularında görmelerine olanak tanır. Özelliği duyuran WhatsApp, “İnsanların mevcut ürünleri kontrol etmeleri ve doğrudan sohbetten alışveriş yapmaları için yolları genişleteceğiz. Ayrıca işletmelerin bu özellikleri mevcut ticaret ve müşteri çözümlerine entegre etmelerini kolaylaştırmak istiyoruz. Bu, şu anda en çok etkilenen birçok küçük işletmeye yardımcı olacaktır. "

Video, ilgilendiği ürün için bir işletmeyle mesajlaşan kullanıcıları gösteriyor. Bunun beraberinde işletme daha sonra bir alıcının aralarından seçim yapabileceği bir ürün kataloğu ile yanıt veriyor. Daha sonra alıcı istediğini ekledikten sonra uygulama kendisinden ödeme yapmasını isteyecektir. Dilerseniz aşağıdaki videoyu izleyerek yeni özellik hakkında bilgi edinebilirsiniz. 

<iframe allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen="" frameborder="0" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/DOKp7FmNJVE" width="560"></iframe>

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi