"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

WhatsFake Uygulamasına Dikkat!

Sedat | 31 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

En çok kullanılan sosyal mesajlaşma uygulamalarından birisi olan WhatsApp için geliştirilen özel bir uygulama ciddi sorunlara yol açmaya başladı.

Dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya hizmet veren WhatsApp'ın saatte bir uygulaması geliştirildi. Sahte uygulama üzerinden insanların çok farklı sohbetleri geliştirebilmesi mümkün olurken sahte olarak hazırlanan bu sohbet ekranları ile birlikte pek çok kişi mağdur edilebiliyor. WhatsApp’ta yapılmış olarak gösterilen konuşmalar saatte uygulama ile çok kolay bir şekilde hazırlanırken isteyen herkesin bu imkândan yararlanabiliriz olması da bu konuda ciddi sıkıntılar yaratıyor. Üstelik uygulama direkt Google Play Store üzerinden yayınlanıyor.

Google Play’de yayınlanan WhatsFake uygulaması sayesinde kullanıcılar WhatsApp ara yüzüyle aynı olan ve herhangi bir farkı bulunmayan sohbet ekranları hazırlayabilir. Hazırlanan bu sohbet ekranlarının paylaşılabilir olması da bu konuda kişilerin farklı alanlarda bu fotoğrafları kullanmasına neden oluyor. Bugüne kadar konuyla ilgili pek çok şikayetin alındığı öğrenildiği uygulama için yapılan herhangi bir işlem bulunmuyor.

İstenilen herkesle sohbet oluşturma imkanının olması görüntünün aynı şekilde alınabilmesi ve karşı tarafın bu durumu anlayamaması uygulamaların en önemli özellikleri arasında yer alıyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi