"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Windows 10 Çevrimdışı Nasıl Kullanılır?

Sedat | 4 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Windows 10 ile birlikte gelen harita uygulaması kişilere pek çok konuda önemli veriler sunmaktadır.

Windows'un harita uygulamasını kullanmak isteyen kişilerin özellikle çevrimdışı olarak bu imkandan yararlanmak istemesi halinde haritaları bilgisayarına indirmesi gerekmektedir. Dünya genelinde bölgeler ayrı ayrı indirilebildiğinden, kişilerin haritayı kullanmak istediği bölgelere göre çevrimdışı kullanımı indirme ile mümkün olmaktadır. Böylece internet bağlantısı olmadan harita üzerinden istediği bilgilere ulaşabilmesi mümkün olmaktadır.

Harita işlemlerinin yapılabilmesi adına kişilerin Windows harita uygulamasının güncel versiyonu kullanılmalıdır. Uygulamanın güncel olduğundan emin olduktan sonra harita uygulamasının açılması gerekecektir. Kişilerin harita uygulaması açıldıktan sonra sol altta yer alan bölümlerde çevrimdışı harita indir bölümüne tıklayarak bu bölümden haritaların açılmasını sağlaması gerekmektedir.

Haritaların seçilmesinin ardından ekranda yer alan ülke seçeneklerinden istediği seçilmelidir. Böylece istediğiniz ülkenin haritasını indirebilir ve bu harita indirme işlemleri bittikten sonra çevrimdışı olarak bölgedeki hakkınızı kullanabilirsiniz. İnternet bağlantısının olmadığı durumlarda çevrimdışı haritalar üzerinden çalışmak sizlere büyük bir avantaj sağlayacaktır. Bu bakımdan uygulamayı kullanan kişilerin haritalarını bilgisayarlarına indirmesi sürekli veri indirilmesini de önleyecektir.

İndirme ekranı ise şöyledir;

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi