"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Windows 10 Creators Update Yayınlandı! İşte Beraberinde Getirdiği Yenilikler!

Sedat | 31 Ekim 2016 0 yorum Süre: 4 dakika

Windows 10 işletim sistemi için Creators Update yayınlandı. Güncelleme ile ilgili tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz...

Gelecek hafta ilk denemesini Windows Insider programı üye kullanıcılarına sunulacak olan Creators Update güncellemesi Windows'un karma gerçeklik ve üç boyutlu becerisini arttırırken aynı zamanda her kullanıcıya yayıncılık yapma şansı veriliyor.

 

İşte Windows 10 Creators Update İle Gelen Tüm Yenilikler!

- Milyonlarca Kullanıcı İçin 3B

Microsoft, tüm Windows 10 kullanıcıları için dizüstü bilgisayarları ile 3B yakalama, 3B yazdırma, 3B yaratma, 3B paylaşma becerisine sahip olarak karşımıza gelecek. Böylelikle karma gerçeklik denenmiş olunacak. Bir ay içerisinde yaklaşık 100 milyon kullanıcı popüler üretim ve tasarım aracu Paint'i kullanmakta. Bu güncelleme sayesinde Paint, 3D ile herkes 3B çalışabilir aynı zamanda 3B nesnelerde üretebilir.

Yeni tanıtılan Remix 3D, Dünya genelinde tüm yaratıcı noktaları buluşturarak, kitlelere 3B temalaları getiren aktif bir topluluk. Trimble’ın 3B modelleme programı SketchUp (ek olarak 3D Warehouse’taki milyonlarca yaratıcı ile yaratıları) Remix3D.com‘un bir parçası olacak. Önümüzdeki yıldan itibaren Office’te 3B içeriklere yerel destek eklenecek.

- eSpor Turnuvası 

Windows 10 Creators Update, Xbox Live'da özelleştirilmiş ve canlı yayın akışlarını geliştirme imkanı sunuyor. Sistem ile yapılması beklenen tüm etkileşimli yayıncılık anlayışıyla beraber Xbox Live üzerinden yayın akışını eş zamanlı olarak yaşamanızı sağlıyor. Ayrıca, Windows 10’lu oyun PC’siyle Forza Horizon 3, Gears of War 4 gibi birçok oyun, şu andaki en yüksek görsel uygunluk olan 4K ile oynanabiliyor.

Bunlarla beraber Creators Update üzerinden Xbox Live kullanıcılarına özgü topluluklarda oluşturuluyor. Bu sayede arkadaşlarınıza davetler gönderebilir,oyunun kurallarını koyabilir, turnuvayı her yerden kesintisiz izleyebilirsiniz. 

- 3 Boyut Tarayıcıya Geliyor

3B içerikleri noksansız kapsayan ilk tarayıcı Microsoft Edge 3B içerikleri tüm cihazlarla buluşturuyor. Microsoft HoloLens ile zengin 3B içerikler ekranın sınırlarından sıyrılırken, güçlü ve ekonomik sanal gerçekliği herkesin parmaklarının ucuna getiriyor.

Satışta olan birçok sanal gerçeklik özelliği taşıyan tüm kulaklıklardan farklı olarak HP, Dell, Lenovo, ASUS ve Acer, Windows 10 Creators Update ile birlikte karma gerçeklik yeteneğine sahip ilk sanal gerçeklik kulaklıkları piyasaya sunuyorlar. 

- Yeni Surface Cihazları

Dizüstü bilgisayarınızın yerini tam anlamıyla tutacak ilk tableti geliştiren Microsoft Surface Book ile dizüstü bilgisayarınız yeniden hayat bulmuştu. Yeni bir kategori eşliğinde tanıtım yapan Microsoft, yaratıcı kimlikler adına ve profesyoneller için tasarladıkları Surface Studio'nun duyurusunu yaptı. 

Performans Tabanlı Surface Book: Bugüne kadarki en güçlü Surface Book özelliğine saip. 16 saatlik pil gücüyle kullanıcıların sevdiği aynı zarif, çok yönlü tasarımi iel göz dolduruyor. Orijinal Surface Book’un iki katı daha güçlü GPU işlem gücü sağlıyor.

4.5K Ultra HD ekranıyla Surface Studio, günümüzde bulunan en gelişmiş 4K TV'lerinden \%63 oranından daha büyük piksel sağlıyor.  Surface Studio, kalem, dokunma ve yeni Surface Dial ile birlikte mükemmel çalışıyor.


- MyPeople ve diğerleri

Creators Update ile kullanıcılar Windows deneyim merkezine getiriliyor. Kullanıcı için önem arz eden aile, iş ve arkadaşlar gibi kişilerle anlık erişin kuruluyor. Sık görüşülen kişiler Windows MyPeople'da, Windows görev çubuğuna sabitleniyor. Özgün bildirimler, Omuz Dürtme bildirimleri alır, e-posta, anlık ileti, paylaşılan belgeler ve daha birçoklarını, aynı yerden, kolayca görüntüleniyor.

Ayrıca istenilen bir belge, fotoğraf veya herhangi birşey için video kişi simgesinin üzerine sürükleyip bırakarak kolaylıkla paylaşım yapabilirsiniz. Genellikle Windows MyPeople deneyimleri, kolay paylaşım için Windows uygulamarında tümleşik bir yapıya sahiptir.

 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi