"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Windows 10 Fiyatı Ne Kadar?

Sedat | 29 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Windows 10 bugün itibariyle ücretsiz bir şekilde geçiş yapılamaz duruma gelirken yeni işletim sistemini denemek isteyenler yüksek ücret vermek durumunda kalacak.

Windows 10 işletim sistemi Windows 7 ve Windows 8 kullanıcılarına 29 Temmuz tarihine kadar ücretsiz bir şekilde sunulurken bugün itibariyle kişilerin ücretsiz olarak geçiş yapabilmesi artık mümkün değil. Marka tarafından yapılan açıklamalarda ücretsiz geçiş imkanından yararlanmayan ve ilerleyen dönemlerde Windows 10 işletim sistemini kullanmak isteyenlerin ücretli olarak bu imkanı elde edebileceği belirtilirken yapılan açıklamalarda Windows 10 işletim sisteminin kaç para olacağı da açıklandı.

Windows 10 Ne Kadar?

Windows 10 Pro için 729,99 TL, Windows 10 ev versiyonu için ise 429,99TL ödenmesi yeterli olacak. Bu açıdan bakıldığında kişilerin yeni işletim sistemini kullanabilmesi adına oldukça yüksek ücretleri ödemesi gerekecek. Microsoft tarafından yeni işletim sisteminin piyasaya sunulmasının ardından bir yıllık süre boyunca ücretsiz bir şekilde geçiş yapılarak bu konuda imkan sağlanmıştı. Yeni işletim sistemine denemek isteyen ya da yeni işletim sistemine direk geçiş yaparak kullanmak isteyen herkes güncellemeleri alarak bu imkanından yararlanabiliyordu. Kişilerin bu süre içerisinde güncelleme alması zorunlu tutulurken bugüne kadar herhangi bir güncelleme işlemini yapmayan kişilerin bundan sonraki süreç içerisinde herhangi bir hakkı bulunmayacak. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi