"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Windows 10 Güncellemesi Alınmazsa Ne Olur?

Sedat | 16 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

29 Temmuz’a kadar ücretsiz olarak Windows 10’a geçiş yapılabiliyor. Peki, Windows 10’a geçiş yapılmazsa ne olacak?

Windows 10 için son iki haftaya girilirken, Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 kullanıcıları ücretsiz bir şekilde 29 Temmuz’a kadar Windows 10’a geçiş yapabilecek. Bu geçiş ile birlikte kullanıcılar bugüne kadar en iyi işletim sistemini kullanma fırsatı elde ederken, en çok merak edilen bu geçiş işlemini yapılmaması haline nelerin olacağı.

Windows 10 geçiş yapan ya da bu tarihe kadar geçiş yapan kişiler herhangi bir sorun olmadan ve ücret ödemeden Windows 10 kullanımını sürdürebilecek. Üstelik Windows 10 için 2 Ağustos tarihinde yayınlanacak yeni ve dev güncellemenin de alınması bu sayede mümkün olabilecek. Bu güncelleme sisteme pek çok özelliğin eklenmesini sağlarken, kullanıcılar mevcut durumdan çok daha iyi bir sistem kullanma fırsatı elde edecek.

Windows 10 yüklemeyen kişilerin daha sonra ücretsiz bir seçeneği olmayacağı gibi kişilerin Windows 10 için ücret ödemesi gerekecek. Ayrıca mevcut Windows 10 öncesindeki sürümlerde kalmak isteyen kişilerin bu konuda 2018yılı sonrasında destek alması da mümkün olmayacak. İşletim sistemleri için herhangi bir güncelleme de sunulmayacak.  

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi