"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Windows 10 güncellemesi sorunla karşı karşıya!

Sedat | 6 Ekim 2018 0 yorum Süre: 2 dakika

Geçtiğimiz gün yapılan Microsoft güncellemesi sonrasında Windows güncellemesi ilginç bir sorunla karşı karşıya. 

Microsoft etkinliğinde geçtiğimiz gün tanıtılan yeni Windows güncellemesi beklenmeyen bir sorunla karşılaştı. Microsoft, Microsoft'un bu hafta 2 Ekim Salı günü yayınladığı Windows 10 işletim sisteminin en son sürümü olan Windows 10 Ekim 2018 Güncelleştirmesi (sürüm 1809) hizmetini başlatmmıştı. Bugün, 6 Ekim'de güncellenen bir destek belgesinde Redmond tabanlı OS yapımcısı, kullanıcıların v1809'un güncellemeden sonra dosyaları sildiğinden şikayet ettikten sonra durdurma kararı aldığını söyledi.

OS yapımcısı yaptığı açıklamada, "Güncellemeden sonra bazı dosyaları eksik olan kullanıcıların izole raporlarını incelerken, tüm kullanıcılar için Windows 10 Ekim 2018 Güncelleştirmesi'nin (sürüm 1809) kullanıma sunulmasını durdurduk" sözlerini kullandı. Microsoft artık etkilenen kullanıcıların doğrudan şirketle iletişim kurmasını tavsiye ediyor ve Ekim güncellemesini manuel olarak indirdiyseniz "Lütfen onu yüklemeyin ve yeni medya kullanılabilir duruma gelene kadar bekleyin" açıklamasıyla kullanıcıları uyardı. 

Şuan bu sorundan kaç kişinin etkilendiği de belli değil. Microsoft, en son Ekim güncellemesini önümüzdeki Salı günü tüm Windows 10 kullanıcılarına sunmayı planlıyordu, ancak bu büyük silme sorununa yönelik soruşturmalar devam ederken askıya alınacak.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi