"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Windows 10 Mobil Dağıtılıyor

Sedat | 19 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Windows 10 mobil işletim sistemi için beklenen güncelleme kullanıcılara sunulmaya başladığı belirtildi.

Geçtiğimiz haftalarda masaüstü versiyonu için oldukça kapsamlı bir güncelleme yayınlanan Microsoft yaptığı açıklamalarda mobil güncellemenin gecikeceğini belirtmişti. Yapılan açıklama ile birlikte mobil kullanıcılarda beklenti oluşurken yapılan son açıklaması sonrasında güncellemenin dağıtımına başlandığı ifade edildi. Microsoft tarafından yapılan açıklama ile birlikte mobil kullanıcılar yeni güncellemeyi alma hakkı elde ederken yapılacak güncelleme kontrolü sayesinde telefonlarda bir üst sürüme geçiş yapılabilecek.

Mobil güncelleme özellikle tasarım açısından oldukça farklı bir çalışma yapılırken yeni güncelleme ile birlikte kullanıcılar bu tasarımı kullanmaya başlayabilecek.  Kilit ekranı üzerinde yapılan kontrollerin geliştirildiği görülürken yeni güncellemeyle birlikte hızlı ayarlar sayesinde pek çok işlem yapılabilecek. Masaüstüne ile mobil arasında işlemlerin yapılabilmesi adına özel araçlar da geliştirilirken böylece özellikle eş zamanlı dosyalar üzerinde çalışabilmek de mümkün görünüyor. Arka planda çalışan uygulamalar yeni güncelleme ile birlikte 16 uygulamaya kadar yükselirken kullanıcılar farklı uygulamaları çalıştırma sırasında artık çok daha özgür olacak.

Microsoft servislerine yönelik pek çok yeni özelliğin de eklendiği güncelleme kullanıcıların oldukça iyi bir işletim sistemine kavuşmasını sağlıyor. Bu bakımdan yapılacak güncelleme işlemleri sonrasında yeni telefonlar çok daha iyi bir hale getirilecek. Microsoft tarafından yapılan açıklamalarda kullanıcıların kısa süre içerisinde güncellemeyi alarak yeni versiyonu kullanabileceği ifade edildi. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi