"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Windows 10 Nasıl Yüklenir?

Sedat | 13 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Windows 7, Windows 8 ya da Windows 8.1 kullanan ve otomatik güncellemeler ile Windows 10 sürümüne geçen kişilerin Windows 10’u farklı yöntemlerle yüklemesi mümkün.

Windows 10’da yaşanan sorunlar sonrasında kişilerin sıfırdan kurulum yapabilmesi oldukça kolay. bu konuda farklı çözüm bulunurken kişiler istediği çözümü tercih ederek bilgisayarını yeniden sıfırlayabilir ve yeniden Windows 10 işletim sistemini kurarak sorunsuz bir sisteme sahip olabilir.

Windows 10 yüklemek isteyen kişilerin ilk olarak tercih edebileceği seçenek Windows ayarlarında yer alan sıfırlama seçeneği. Windows 10 sıfırlama işlemlerini yapmak isteyen kişilerin takip etmesi gereken yol ise şöyle;

Ayarlar > Güncelleştirme ve güvenlik > Kurtarma

Bu bölümde yer alan sıfırlama seçeneği ile bilgisayarınızı format sonrasındaki haline getirebilir ve Windows 10’un ilk halini kullanmaya başlayabilirsiniz.

Diğer bir seçenek ise yenileme. Windows 10 yenileme işlemi ile birlikte internet üzerinden Windows son güncel dosyalarının indirilmesi ve sistemin yeni dosyalar ile yenilenmesi mümkün. Böylece gereksiz pek çok yazılım da sistemden atıyor.

Bilgisayarı tamamen sıfırlamak isteyenler için ise yükleme medyasının oluşturulması ve bilgisayara sıfırdan format alması gerekiyor. Sistemin yeniden kurulması için son seçenek ise sistem imajını hazırlamak. Özellikle ilk format sonrasında sistemin imajının alınması kişilerin sorun yaşanan dönemlerin ardından bu imajı tekrar yükleyerek sorunsuz bir şekilde ve üstelik kısa süre içerisinde tekrar sistemi kullanmasını sağlıyor.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi