"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Windows 10 Uygulamaları Xbox One’da!

Sedat | 21 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Microsoft tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalarda Windows 10 için geliştirilen uygulamaların Xbox One oyun konsollarında da çalışacağı açıklanırken önizleme

Windows 10 uygulamalarının daha fazla kişi tarafından kullanılmasını isteyen Microsoft bu konuda oldukça önemli bir hamleyi daha gerçekleştirdi. Konu ile ilgili elde edilen bilgilerde Windows 10 uygulamalarının artık Xbox One’da da kullanılabileceği ve sorunsuz bir şekilde uygulamalardan yararlanılacağı ifade edilirken son önizleme sürümü ile birlikte Xbox One’da Windows 10 uygulamalarının çalıştırıldığı görüldü.

Dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı bulunan Xbox One modellerinde Windows 10 uygulamalarının büyük ilgi görmesi beklenirken müzik uygulamaları gibi farklı uygulamalar artık oyun konsolunda yer alacak. Yapılan bu geliştirme ile birlikte kullanıcılar arka planda müzik uygulamasından müzik dinlerken ön planda oyun oynamaya devam edebilecek. Bu tür örnek diğer uygulamalar ile çeşitlendirilebilir. Yapılacak güncelleme sonrasında çok daha iyi bir konsol deneyimi kullanıcıları bekliyor.

Windows 10 uygulamalarının geliştirilebilir ve güncelleştirilebilir durumda olması bu konuda farklı işlemlerin de yapılmasını sağlarken kişiler Xbox One cihazı satın alarak masaüstü ile benzer bir deneyim elde edebilecek. Aynı zamanda Windows 10 uygulamalarının Xbox One da kullanılacak olması direk Xbox One için Windows uygulamalarının da geliştirilmesini sağlayacak. Bu bakımdan Windows 10 uygulamalarının yıldönümü güncellemesi ile birlikte tam anlamıyla iyi bir konsol deneyimi sunulacak.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi