"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Windows 10’a Erken Erişim Sistemi Geliyor

Sedat | 17 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Microsoft tarafından daha önce Xbox oyun konsolu için getirilen erken erişim özelliğinin Windows 10’da da kullanılacağı belirtildi.

Microsoft daha fazla pazar payı elde edebilmek için yeni çalışmalarını sürdürürken konuyla ilgili gelen son bilgilerde erken erişim sisteminin masaüstünde de kullanılacağı belirtildi. Geçtiğimiz dönemlerde Xbox oyun konsolu için getirilen bu özellik sayesinde pek çok oyun erken erişim sayesinde daha önceden denenebilirken bu oyun sisteminin artık Windows 10 platformunda da kullanılacak olması Microsoft'un özellikle oyun severler tarafından daha çok tercih edilmesini sağlayacak.

Oyunların piyasaya çıkmadan oynanabilmesi oyunlar hakkında fikir edinilmesini de sağlarken aynı zamanda geliştirici firmalar tarafından da oyun oynayan kişilerden elde edilen bilgiler farklı güncellemeleri ve geliştirmek için kullanılacak. Yenilikle ilgili herhangi bir tarih verilmezken önümüzdeki dönemlerde bu özelliğin aktif olması bekleniyor.

 

Microsoft tarafından yapılan resmi açıklama ile birlikte duyurusu gerçekleştirilen bu özellik kısa süre içerisinde Windows 10 işletim sisteminde yer alacak. Önümüzdeki günlerde yapılacak yeni bir güncelleme ile bu özelliğini duyurulması beklenirken özelliğin duyurulması ile birlikte kullanım hakkında bilgilerin de paylaşılması bekleniyor.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi