"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Windows 10'da Messenger Heyecanı!

Sedat | 24 Ekim 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Eksiklikleri gidermek amacıyla gelen yeni özellik sayesinde, Messenger ile sesli ve görüntülü arama yapabileceksiniz.

Windows 10'lu bilgisayarlar için geçtiğimiz günlerde yayınlanan Messenger'a ek olarak gelen yeni özellik önemli bir eksiği noktalıyor. Bildiğiniz üzere Nisan ayında Windows 10 için Facebook ve Facebook Messenger uygulamaları açıklanmıştı. İlk olarak PC'lere gelmesinin ardından bir süre sonra Windows 10 cihazlara da geldi. Bu satede iki uygulamada aldığı güncelemeler ile Android ve iOS sürümlerine ulaşmaya çalışıyor. 

En büyük eksiklik ise sesli ve görüntülü arama yapamamasıydı. Bu ciddi eksikliği gidermek için Messenger kullanıcıları Web tarayıcısı açıp oradan arama yapabiliyordu. Ancak uygulama içerisinde bu özelliğin olmaması büyük bir kayıptı. Fakat bu önemli boşlukta bu satede dolmuş oldu. Android ve iOS sürümleriyle aynı mantıkta olan Windows 10 uygulaması sesli ve görüntülü görüşme özelliğini kolay bir yoldan yapma imkanı sağlıyor.

Yapmanız gerek tek şey görüşme esnasında sağ üst köşeden erişebilirsiniz. Aramanın başlaması esnasında sade anlaşılır bir arayüz karşımıza çıkıyor. Burada webcam, mikrofon ve aramayı bitirme seçenekleri bulunmakta. Seçenekler butonu ise kameranın ne şekilde kullanacağını seçmenize yardımcı oluyor. An itibariyle tüm Windows 10'lu PC'lerde bu özelliklerin aktif olduyğunu söyleyebiliriz. Ancak bu özelliklerin Windows 10 Mobile'lı telefonlara gelip gelmeyeceği henüz bilinmiyor.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi