"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Windows 10’da Office Lens Artık Kullanımda!

Sedat | 16 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Office Lens adı verilen yeni bir uygulama Windows 10 için kullanıma sunuldu.

Office 365 adı verilen uygulama paketine dahil edilen Office Lens, tanıtıldığı ilk günden itibaren oldukça ilgi gördü. Konuyla ilgili yapılan son açıklamalarda Windows 10 sistemlerine özel olarak Office Lens’in kullanıma sunulduğu belirtildi. Bu bakımdan uygulamanın kullanıma sunulmasını bekleyen kişiler, Office Lens için indirme bağlantılarını kullanarak sistemlerine yeni uygulamayı kullanabilecek.

Ücretsiz Olacak!

Office 365 dahilinde kullanılabilir durumda olacak Office Lens için ek bir ücret ödenmesine gerek kalmıyor. Bu bakımdan kişiler ücretsiz bir şeklide yeni uygulamayı kullanabilecek.  

Mobilde Kullanılıyordu

2015 yılının Nisan ayında yapılan tanıtım sonrasında uygulamanın mobil sürümleri piyasaya sunulmuştu. Bu bakımdan hem Android hem de iOS işletim sistemi kullanıcıları Office Lens uygulamasını cep telefonlarında kullanabiliyordu. Windows 10 desteği ile birlikte Office Lens artık masaüstünde de kullanılabilecek.

Office Lens Ne İşe Yarıyor?

Office Lens görüntüsü çekilen sayfaları ya da beyaz tahtalardaki içerikleri farklı formatlara dönüştürerek çeşitli uygulamalarda kullanılmasını sağlıyor. Bu bakımdan kişiler sadece cep telefonları üzerinden çekecekleri görüntüler sayesinde özelikle Office paketindeki uygulamalarda bu çekimler üzerinde çalışabilecek. Metin dönüştürme özelliği bulunan Office Lens bu bakımdan tarayıcı görevi de görüyor.  PDF, docx gibi farklı format destekleri bulunan Office Lens bu bakımdan oldukça kullanışlı durumda.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi