"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Windows 10'da Son Durum Ne?

Sedat | 19 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Windows 10 ile ilgili yapılan son açıklamalarda Microsoft'un hala istediği verilere ulaşamadığı ortaya çıktı.

Microsoft tarafından Windows 10 işletim sisteminin piyasaya sunulmasının ardından bu işletim sisteminin yaygınlaşabilmesi adına pek çok farklı kampanya sunuldu. 29 Temmuz’a kadar sürecek ücretsiz geçiş imkanı sayesinde tüm Microsoft kullanıcılarının yeni işletim sistemine geçmesi için büyük bir fırsat yaratılırken ücretsiz olarak geçişlere rağmen kullanıcılar çok fazla yeni işletim sistemine rağbet göstermedi.

Hedefe Çok Uzak!

Bu durum Microsoft tarafından belirlenen hedeflere ulaşılmasını engellerken 2018 yılına kadar 1 milyar cihaza ulaşmayı amaçlayan Microsoft bu başarıyı elde edemedi. Şimdiden konu ile ilgili yapılan tahminlerde Microsoft'un bu rakama ulaşması imkansız olarak görülürken bu durum özellikle ücretsiz geçişte kullanıcıların ilgi göstermesi nedeniyle gerçekleşti

350 milyon aktif kullanıcıya sahip olan Windows 10 işletim sisteminin 2018 yılına kadar bugüne kadar ulaştığı rakamın çok daha üzerine çıkması gerekiyor. 650 milyon kişinin daha tercih etmesi ile birlikte Microsoft'un hedefi yakalaması mümkün hale gelirken bu durum oldukça zorlu gözüküyor. Microsoft tarafından piyasaya sunulan yeni işletim sistemi bugüne kadar geliştirilen en iyi işletim sistemi olarak lanse edilse de bu durum çoğu kullanıcı için herhangi bir şey ifade etmedi.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi