"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Windows 7 ve 8 Destek Süresi Uzatıldı

Sedat | 13 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Microsoft tarafından geçtiğimiz günlerde Windows 7 ve Windows 8 için alınan karardan vazgeçti.

Windows 10 kullanım oranlarının daha da artmasını amaçlayan Microsoft, bu konuda farklı pazarlama stratejileri yürütürken geçtiğimiz günlerde oldukça tartışılan bir açıklama yapılmıştı Microsoft tarafından yapılan açıklamada Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcılarının güncelleme ve destek alamayacağı belirtilirken konu ile ilgili ciddi tartışmalar başlamıştı.

17 Temmuz 2017 tarihi itibariyle Windows 10 dışındaki işletim sistemlerine destek vermek istemeyen Microsoft yaptığı bu açıklama ile kullanıcılarına bilgilendirirken gelen tepkiler sonrasında kararını değiştirmek zorunda kaldı.

Vazgeçti

Yoğun olarak eleştirilen Microsoft gelen tepkilerin ardından yaptığı değerlendirme sonrasında yeni bir açıklama daha yaptı. Microsoft tarafından yapılan yeni açıklamada Windows 7 ve Windows 8 işletim sistemine sahip kullanıcıların 2017 yılı sonrasında da normal olarak güncelleme alabileceği ifade edildi. Açıklamada Windows 7 işletim sistemi için 14 Ocak 2020 Windows 8 işletim sistemi için ise 10 Ocak 2023 yılına kadar destek alınabileceği belirtildi. Bu bakımdan yapılan değişiklikler ile birlikte 2020 yılına kadar iki işletim sistemi için de sorunsuz bir şekilde destek almak mümkün olacak. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi