"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Windows Phone 8 ve 8.1’de Skype Desteği Bitiyor

Sedat | 13 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Microsoft tarafından piyasaya sunulan Windows Phone 8 ve Windows 8. 1 işletim sistemlerinde Skype desteği sona erecek.

Microsoft tarafından 8. 5 milyar dolar gibi yüksek bir ücret ile satın alınan mesajlaşma servisi Skype Windows Phone işletim sistemlerinde daha sınırlı bir şekilde kullanılacak. Satın alma sonrasında servisin çok daha geliştirileceği düşünülse de aynı çizgisinde devam eden Skype için Microsoft tarafından yeni bir açıklama yapıldı . yapılan açıklamalarda Skype için Windows Phone 8, 8. 1 and versions of Android 4. 0. 3 işletim sistemine sahip olan modellere Ekim ayı itibari ile destek verilmeyeceği belirtilirken bu bakımdan kullanıcılar yeni bir güncelleme alamayacağından dolayı en kısa süre içerisinde uygulamayı kullanamayacak duruma gelecek.

Geçtiğimiz Cuma günü Microsoft tarafından yapılan resmi açıklamayla duyulan bu gelişme sonrasında pek çok kullanıcı bu gelişmeden memnun olmamış durumda. Microsoft tarafından uygulamaya yönelik yeni geliştirmelerin yapılacağı belirtilirken sadece yeni işletim sistemlerine yönelik geliştirmelerin sunulacak olması da bu konuda kullanıcıların Skype kullanımı için kriterleri sağlamasını zorunlu hale getiriyor.

Ayrıca yapılacak olan bu düzenlemeler sonrasında Microsoft Skype için geliştirmelerini özellikle Windows 10 işletim sistemine yönelik yapacak ve tüm zamanını da yeni işletim sistemi için harcayacak. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi