"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Windows Phone'dan Angry Birds Ayrıldı

Sedat | 12 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Windows Phone için giderek yolun sonu gelirken, Windows Phone için Angry Birds desteği de kesildi.

Windows Phone işletim sistemine sahip cihazlarda oyunun oynanması için Angry Birds Windows versiyonu hazırlanırken, uzun zamandan beri platform için geliştirmelerin yapıldığı oyun hakkında sürpriz bir karar alındı ve artık Angry Birds oyunun Windows Phone’da oynanmayacağı açıklandı.  

Özellikle çıkış yaptığı dönemlerde bir akım yaratan ve herkes tarafından oynanan kızgın kuşlar, alınan bu karar sonrasında Windows Phone işletim sistemine sahip telefon sahipleri için kötü bir gelişme sunarken, bundan sonra Angry Birds sadece iOS ve Android işletim sistemlerinde oynanabilecek. Konuyla ilgili yapılan resmi açıklamada uzun zamandan beri gündemde yer alan iddialar doğrulandı ve resmen Angry Birds için ayrılık kararının alındığı belirtildi.  

Olayın ortaya çıkması bir müşteri epostası ile olurken, Rovio tarafından yapılan açıklamada Angry Birds geliştirmelerinin ardından Windows Phone için olmayacağı belirtildi. Bu durum nedeniyle marka tarafından kullanıcılardan özür de dilenirken, Angry Birds dışında diğer oyunların bu karardan etkilenip etkilenmeyeceği de merak edildi. Zira Angry Birds dışında Angry Birds Star Wars, Bad Piggies, Angry Birds Epic ve Angry Birds Go gibi versiyonlar da bulunuyor.  

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi