"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Windows10'da o özellik artık yok!

Sedat | 23 Nisan 2019 0 yorum Süre: 2 dakika

Microsoft resmi olarak, Windows 10'a ilginç bir sekme sistemi getirecek uzun zamandır beklenen bir özellik olan sets özelliğini iptal etti.

Windows Insider programının birkaç sürümüne ulaşılmasına rağmen, Sets projesi kapatılmış görünüyor. Pencereleri yönetmenin yeni yolunun entegrasyonun zor olduğu ve kullanıcılar tarafından pek kullanılmadığı kanıtlanmıştır. Durum böyle olunca Microsoft bu özelliğe yeni birşeyler eklemek yerine iptal etmeyi seçti. 

Farklı bir yazılıma ait olsalar bile, aynı çalışma oturumu ile ilgili birden fazla pencereyi tek bir kap içerisine yerleştirerek programları masaüstünde yönetmenin yeni bir yolu. Bu Windows 10 Set modunun amacıydı ancak çok zor entegrasyon ve kullanıcıların düşük kullanımı Microsoft'un da belirttiği gibi işlev üzerindeki çalışmaları iptal etmesine neden oldu.

Microsoft'un planlarına göre, Setler yeni UWP uygulamalarında daha önce gelmeliydi, yani Windows Mağazasından indirilenler, daha sonra klasik programlara entegrasyon gelmeliydi. Dengede Setlerin fonksiyonlarını kullanma imkanı veren tek program Office oldu. Bununla birlikte, yeni işlevini yerine getirme işi, teknik zorluklar nedeniyle çok uzun sürdü ve işlevin kullanımı, kullanıcıların alışkanlıklarında gerçekten hiçbir zaman yakalayamadı.
 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi