"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Woolf Hız Yapmayı Önleyecek

Sedat | 5 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Giyilebilir cihaz sektöründe farklı ürünler piyasaya sürülürken son olarak motosiklet sürücülerine özel olarak bileklik tasarlandı.

Motosiklet sürmeyi seven fakat hız konusunda dikkat eden kullanıcılar yeni üretilen cihaz ile birlikte artık hız sorununu çözümleyebilecek. WOOLF ismi verilen özel bileklik, hızlı gitmeleri durumunda sürücüleri titreşim ile birlikte uyarıyor. Çeşitli sensörlerin yer aldığı bileklik hız konusunda oldukça hassas durumda ve gerekli önlemlerin alınmasını sağlıyor.

Motosiklet sürücülerine özel olarak geliştirilmiş olan cihaz oldukça dayanıklı olduğu gibi hem iOS işletim sistemini hem de Android işletim sistemini destekliyor. WOOLF için yapılan tanıtımlar giyilebilir teknolojinin hayatın pek çok farklı alanında da kullanılabileceğini gösterirken önümüzdeki günlerde satışa çıkacak cihaz şu an fon desteği toplama aşamasında. Desteğin tamamlanması için 90 bin Euro’luk bir bölümün kaldığı görülürken önümüzdeki günlerde yapılacak yatırımlar ile birlikte bileklik için çalışmalara başlanacak ve üretimler gerçekleştirilecek.

2017’nin Mart ayında piyasada olması beklenen bileklik için 90 dolarlık bir etiket fiyatı da belirlenmiş durumda. Bu bakımdan motosiklet sürüşleri kendilerine özel olarak geliştirilmiş bu bileklik ile hem oldukça şık bir aksesuara sahip olabilir hem de hız konusunda kendilerini bileklik sayesinde daha güvenli bir hale getirebilir.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi