"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Xiaomi Mi 5 Extreme Ne Kadar? Özellikleri Neler?

Sedat | 10 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Xiaomi Mi 5 Extreme ile duyurusu yapılan yeni telefon, overclock ile geliyor.

Daha önce de telefon hakkında pek çok bilginin sızdırılmış olması Xiaomi Mi 5 Extreme için beklentileri arttırırken, Xiaomi tarafından cihaz resmen satışa çıkarıldı. Overclock ile değerleri artırılan ve performansta daha iyi bir hale getirilen Xiaomi Mi 5 Extreme¸normal bir Xiaomi Mi 5 modeline göre CPU, GPU ve RAM konusunda çok daha üstün bir durumda.

Mi 5’i Geride Bırakıyor!

Xiaomi Mi 5 modeli ile büyük bir ilgi çeken ve yüksek satış rakamlarına ulaşmayı başaran Xiaomi, bu modelin modifiyeli hali ile yeniden piyasaya giriş yaptı. Bu bakımdan yeni modelin de yüksek satış geliri sağlaması bekleniyor.

Xiaomi Mi 5 Extreme Kaç Para?

Xiaomi Mi 5 Extreme ilk defa bir internet sitesinde görülürken, cihazın satış fiyatının 300 Dolar olması da alım gücünde kolaylık sağladı. Öyle ki pek çok üstün özelliklere sahip modeller 500-600 Dolarlık bir başlangıç etiketine sahip oluyordu. Yüksek performans uygun fiyat politikasını sürdüren Xiaomi, yeni modelinde de fiyatı olabildiğince minimuma çekmiş durumda.

Xiaomi Mi 5 Extreme Özellikleri Neler?

Xiaomi Mi 5 Extreme için yapılan tanıtımlarda telefondaki tüm özelliklerin Xiaomi Mi 5 modeli ile aynı olduğu belirtilirken, sadece işlemci, GPU ve RAM’da yükseltmeler yapılmış durumda. Bu doğrultuda işlemcinin hızı 1.8 gHz'den 2.15 gHz'e, grafik biriminin hızı 510 mHz'den 624 mHz'e ve RAM 1.333 mHz'den 1866MHz'e yükseltildi. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi