"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Xiaomi Mi 8'in kamerası Samsung Galaxy S9 +'ı geçti!

Sedat | 31 Mayıs 2018 0 yorum Süre: 2 dakika

DxOMark'a göre Xiaomi Mi 8, çekimlerde Samsung Galaxy S9 +'yı geçmeyi başardı.

DxOMark, yeni Xiaomi Mi 8 amiral gemisi hakkındaki kapsamlı kamera incelemesini yayınladı. Cihaz, test kategorisinde fotoğraf kategorisinde olağanüstü 105 puan ve video kaydında 88 puanlık iyi bir puan aldı. Toplam puan 99, yani Mi 8, video kaydında daha iyi olan ancak yine de fotoğraf çekimlerinde Mi 8'e kıyasla kısa bir nokta olan Galaxy S9 + ile 4. sırayı paylaşıyor.

Dxomark'taki adamların kamera hakkında söyleyecekleri neredeyse hiç kötü değildi. Aslında, iyi bir kamera performansı arıyorsanız Mi 8, muhtemelen en iyi akıllı telefonlardan biridir.

Çift kameralı kurulum, 12x ana flüoresandan oluşuyor ve f / 1.8, 1.4µm piksel boyutunda, OIS ve çift piksel PDAF ile 2x optik zum yeteneğine sahip çift çekirdekli PDAF ve çift piksel PDAF destekliyor. 

Her neyse, Xiaomi Mi 8, çeşitli senaryolarda (düşük ışık dahil) iyi bir dinamik aralık ile canlı fotoğraflar çekiyor ve aynı anda doğru pozlama ve beyaz dengesi sağlıyor. Otomatik odaklama hızlıdır, ancak bazı gecikmeler vardır. Neredeyse tüm ışık koşullarında düşük sesler görülebilir. Kameralar sadece karanlık ortamlarda mücadele eder.

Cihazın hareketsiz görüntülerde karşılaştığı temel dezavantajlar, gün ışığında ve otofokus, beyaz dengesi ve bokeh modunda derinlik algılaması ile yapılan küçük tutarsızlıkları. Bununla birlikte en göze çarpan olanı renk saçaklarıdır.

Video kaydı söz konusu olduğunda, kameralar bir kez daha süper hızlı otomatik odaklama, uygun odak takibi, geniş dinamik aralık, pürüzlü ancak üst renkler ve düşük gürültüden etkilenmezler.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi