"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Yani iPad cihazlarında tasarımda değişiklik yok!

Sedat | 12 Ocak 2021 0 yorum Süre: 3 dakika

İddia edilen 11 inç iPad Pro CAD görselleri sızdırıldı.

11 ve 12.9 iPad Pro'larının görselleştirmeleri, parmak izi okuyucu dışında önemli tasarım değişiklikleri göstermeyebilir. 

Artık bir iPhone hariç tümü LCD'den OLED'e geçtiğine göre, iPad'ler sırada olabilir. Ya da bunun yerine mini-LED ekranlara geçebilirler. Aslında geçen yıllardan bu yana bazı söylentiler her ikisinin de olduğunu iddia etti.

Söylentiler, 12.9 inçlik bir iPad Pro'nun ilk mini LED cihaz olacağını iddia etti. Panellerin üretimine çoktan başlanmış olmalı ve tabletin bu yılın ilk yarısında gelmesi bekleniyor. Diğerleri, H2'de gelen OLED ekranlı bir iPad Pro'dan bahsetti.

12.9 iPad Pro'nun CAD tabanlı renderları ortaya çıktıkça bunların hepsi yakında alakalı hale gelebilir. Elbette, görüntülerden ekranın OLED mi yoksa mini LED panel mi olduğunu anlamanın bir yolu yoktur, ancak söylentiler doğruysa mini LED olmalıdır.

Ekran tipi bir yana, bu 2021 modeli, dört hoparlör ve tek bir USB-C bağlantı noktası barındıran kare kenarları ile mevcut iPad Pro 12.9 (2020) ile neredeyse aynı görünüyor. Diğer bağlantı noktası arkada yer alıyor. İki lens ve bir 3D ToF modülü ile kamera da aynı görünüyor.

Yaklaşan iPad Pro'nun 11 versiyonu benzer bir şekilde sızdırıldı ve 2020'deki selefi gibi görünüyor. Apple mühendisleri genişliği ve yüksekliği birkaç milimetre azaltmayı başardılar, ancak kalınlık aynı kaldı. iPad Pro (2021) 245.74 x 176.61 x 5.90 mm boyutlarında olacaktır.

Sağ taraftaki girintili alana dikkat edin. Bu, iPad Air (2020 )'dekine benzer bir TouchID parmak izi okuyucusu gibi görünüyor. Her iki tabletin renderlarında da bir parmak izi okuyucu görünüyor.

Genel tasarımı değiştirmemek kulağa mantıklı geliyor. M1 destekli MacBook Air ve Pro, yonga seti dışında her yönden x86 öncüllerine çok benziyor.

Yonga setlerinden bahsetmişken, 2020 iPad Pro, şu anda birkaç nesil eski olan Apple A12Z'yi kullandı. Yine de hızlıdır, Z, iPhone XS'de kullanılan A12 yonga setine kıyasla iki kat büyük CPU çekirdeğine ve iki kat GPU çekirdeğine sahiptir.

Ancak bir Apple A14Z mevcut değildir. Ve büyük CPU çekirdeklerini ve GPU çekirdeklerini ikiye katlamak onu Apple M1 yongasına çok benzer hale getireceği düşünüldüğünde, hiç var olmayabilir. Bununla birlikte, M1 destekli bir iPad hakkında hiçbir şey duymadık, bu nedenle 2021 uzmanlarının iPhone'larla aynı yonga setine razı olması gerekebilir. Yonga seti ve ekranlar arasında, yeni nesil iPad Pro'lar 2021'de piyasaya sürülecek en ilginç tabletler olabilir.

Peki siz iPad cihazları nasıl buluyorsunuz?

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi