"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Yemeksepeti Yüzde 69 Büyüdü

Sedat | 27 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

İlk kurulduğu tarihten itibaren Türkiye'de oldukça ilgi gören ve kısa süre içerisinde tüm Türkiye geneline yayılarak yemek siparişlerinin verildiği Yemeksepeti son bir yı

Yemeksepeti adı ile sunulan yeni sipariş sistemi kısa süre içerisinde Türkiye'de en popüler sitelerden birisi haline geldi. On beşinci yılını tamamlayan ve Türkiye'nin en büyük online yemek sipariş sitesi olma unvanını elde eden Yemek Sepeti ile ilgili yapılan sonra açıklamalarda sitenin hala ilgi gördüğü ve büyümesini sürdürdüğü görüldü.

Son bir yıl içerisindeki istatistikleri ile ilgili paylaşılan bilgilerde yüzde 69 oranında bir büyümenin yaşandığı belirtilirken sistemden yararlanan kullanıcı sayısı da 5.2 milyona ulaştı. Bu bakımdan Türkiye genelinde yemek siparişi vermek isteyen pek çok kişinin yemek sepetini tercih ettiği görülürken Yemeksepeti tarafından sağlanan güvence ve destek sayesinde sorunsuz bir şekilde hizmet almak kullanıcılar tarafından daha çok tercih ediliyor.

15. yılı itibariyle 141 bin siparişi sorunsuz bir şekilde teslim etmeyi başaran Yemeksepeti’nin dakikada 100 adet sipariş aldığı belirtildi. Özellikle akşam saatlerinde Saat 19.00 ile 21.00 arasında sitenin en yoğun trafiği yaşadığı belirtilirken bu saatler arasında dakikada 300 sipariş gönderilebiliyor.

Yemeksepeti'nin bu kadar ilgi görmesi daha fazla restorantın sistemde yer almasını sağlarken bu durum da kuşkusuz kişilerin daha fazla sisteme ilgisini arttırıyor.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi