"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Yeni Bir Gmail Hesabına Nasıl Geçilir?

Sedat | 21 Mayıs 2017 0 yorum Süre: 3 dakika

Geçmişte hepimiz kötü adresler kurduk. Yeni bir Gmail'e geçiş yapmak, Gmail'in içe aktarma araçlarıyla oldukça basit. İşte detaylar...

Eski postaların tümünü yeni e-posta hesabınıza aktarabilmeniz artık mümkün. Böylece her şey aranabilir ve tek bir yerde erişilebilir olur. Veya eski hesabınızı yeni Gmail hesabınızdan yönetebilir, böylece her ikisi de etkin kalır. İlk kurulum tamamlandıktan sonra, her iki yöntem de iyi çalışır, ancak ilk çok basittir.

Eski bir Gmail hesabından yeni bir Gmail hesabına taşımak isterseniz yapmanız gereken şey budur. Bu adımların yalnızca Gmail'i bir masaüstü tarayıcıda açtığınızda çalıştığını unutmayın; çünkü tüm seçenekler Gmail uygulamasında veya Gmail'in mobil sürümü aracılığıyla mevcut değildir. 

Bunun yerine isterseniz, daha eski hesaplarınızı (Gmail olmayan olanlar da dahil) uygulamaya ekleyebilirsiniz, böylece hepsini aynı yerde kullanabilirsiniz. 

E-postaları bir Gmail hesabından diğerine taşıma nasıl olur?

Bu, yukarıda belirttiğimiz gibi, iki yöntemin daha kolay olmasıdır. Eski postalarınızı ve kişilerinizi içe aktarmak için yapmanız gereken tek şey, yeni Gmail hesabınızdaki birkaç ayarı değiştirmektir. Bunun, yalnızca bir Gmail hesabı ile çalıştığı görülmektedir. Bir Google Apps hesabı (@ gmail.com adresini kullanmayan bir Gmail hesabı), aynı seçeneği olmayabilir.

E-postaları ve iletileri bir Gmail hesabından diğerine taşımak için yapmanız gerekenler:

1) Yeni Gmail hesabınızı açın.

2) Sağ üstteki dişli çark simgesi tıklayın ve  Ayarlar'a tıklayın.

3) Hesaplar ve İçe Aktar'ı tıklayın.

4) Posta ve kişileri içe aktar'ı tıklayın.

5) Açılan pencerede eski e-posta adresinizi girin ve Devam'ı tıklayın.

6) Bir sonraki açılır pencerede Devam'ı tıklayın ve yeni açılır pencerede eski hesabınızda oturum açın.

7) Oturum açtıktan sonra Kabul et'e tıklayın ; ikinci açılır pencere kapanacaktır. Bir sonraki ekranda tüm kutuları işaretleyin (Kişileri içe aktar, Posta al, Sonraki 30 güne kadar yeni posta al) işaretleyin ve İçe aktarmayı başlat'ı tıklayın.

Yapacağınız işlemler işte temda bu kadar basit. Gmail eski postalarınızı hesaptan almaya başlar ve aynı zamanda tüm kişileri içe aktarır. Süreç anlık değildir ve posta ne kadar içerdiğine bağlı olarak biraz zaman alabilir.

Şimdi, kelimeyi herkese yeni adresinizi bildirmek için yaymak ve sonraki 30 gün boyunca, eski adresinize gönderilen tüm postalar yeni adresinize gelmeye devam edecektir. Bundan sonra, tüm iletişim bilgileriniz ve postalarınız güvenli ve sesli olan eski adresinize veda edebilirsiniz.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi