"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Yeni Emojilerden Android Kullanıcıları Faydalanamıyor!

Sedat | 12 Ocak 2017 0 yorum Süre: 2 dakika

iOS 10.2 ile gelen yeni emojileri Emojipedia'nın açıkladığı verilere göre Android kullanıcıları ne yazık ki faydalanamıyor. Peki bu sorun giderilecek mi?

iOS 10.2 sürümüne sahip olan herkes için emoji kütüphanesine yeni emojiler eklendi. Yaklaşık olarak 100'ün üzerinde farklı emojiyi mobil platformuna taşıyan teknoloji devi Apple, yine kullanıcılarını mutlu eymeyi başarmıştı. iPhone sahipleri her ne kadar bu emojileri beğense de, Android ceğhesinde durum ne yazık ki aynı değildi.

Apple'ın bu hamlesi Android kullanıcılarının veryansın etmesine neden oldu. Yeni emojileri iPhone cihazdan Android cihaza yolladığınızda emojiler görüntülenemiyor. Onun yerine kare kare hatası veriyor. Soruna çözüm bulmak için Google, güncelleme yayınladı fakat her zaman olduğu gibi güncelleme tüm Android cihazları kapsamıyordu. Bu yüzden pekçok kişi yeni emojilerden faydalanmaz oldu. 

Emojipedia'nın açıkladığı rakama göre; iOS 10.2 ile gelen emojileri piyasadaki \%96 Android cihaz görüntüleyemiyor. Bunun nedeni ise cihazların Android 7.1 Nougat güncellemesi almaması. Eğer cihazınız Android 7.1 güncellemesini yeni emojileri ne yazık ki bir daha göremeyeceksiniz. \%96'lık oran oldukça yüksek görünüyor. Günümüzde halen de geliştirilmekte olan yazılımların aksine emoji görüntüleyememe durumu oldukça kötü. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi