"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Yeni Hız Test Servisi: Netflix

Sedat | 15 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Mayıs ayı içerisinde yapılan tanıtımlar ile birlikte hız testi sitesinin faaliyete geçtiği belirtilirken Netflix tarafından yapılan yine duyuruda uygulamanın mobil olarak

Hız testi konusunda bugüne kadar çok fazla rekabet yaşanmazken yeni sistemlerin de kullanıma sunulması ile birlikte bu alanda da ciddi bir hareketlilik yaşanıyor. Geçtiğimiz günlerde duyurusu yapılan yeni hız testi sitesi ile birlikte Netflix piyasaya giriş yaparken yapılan son açıklamada hız testinin mobil cihazlarda da desteklenecek belirtildi. Mobil platformlar için geliştirilen uygulamaları uygulama mağazalarında kullanıcılara sunulurken artık Android ve iOS işletim sistemine sahip kullanıcılar da Netflix‘in hız testi uygulaması sayesinde mobil cihazlarda hız testi yapabilecek.

Oldukça basit bir ara yüz üzerinden hız testinin yapılması kullanıcıların daha net bir şekilde veri elde etmesini sağlarken üyelik gerektirmeden sistemden yararlanılacak olması da avantaj sağlıyor. Uygulama oldukça düşük bir boyut ile kullanıma sunulduğundan dolayı isteyen herkes çok kısa süre içerisinde hız testi yapabilecek. Testlerde detaylı bir şekilde sonuçlar alınmazken sadece kullanıcıların ihtiyaç duyacağı bilgiler sunuluyor. Bu bakımdan pek çok kullanıcı bilgi kirliliği yaşamadan program tarafından sunulan rapor sonucunda hız konusunda detaylara sahip olabiliyor.

Kullanıcılar yeni servisi kullanmak için iOS ya da Android uygulama mağazalarını ziyaret ederek yeni uygulamayı cihazlarına indirebilir. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi