"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Yeni iPhone için Eski İddia!

Sedat | 5 Ekim 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Bazı duyumlara göre iPhone'un 10. yılını kutlamasına denk gelecek yeni telefonunu tanıtacağı gelen iddialar arasında.

Apple, amiral gemisi olarak ifade ettiği iPhone 7'nin tanıtılmasının ardından kısa bir süre sonra yeni telefonu hakkında sızıntılar oluşmaya başlanmıştı. New York Times'da yer alan habere göre farklı kaynaklar firmanın bu yıl aldığı radikal 3.5 mm'lik kulaklık girişinin kaldırılması durumundan sonra seneye kullandığı ikonik home tuşununun yer almayacağını belirtti. 

Anlayacağınız o ki yeni telefonda ön panel tamamen değişim içerisinde gelebilir. Bu doğrultuda atılacak en dikkat çekici adımlardan birisi ise home tuşunun ve parmak izi tarayıcısının yerine sanal bir eş değerinin getirilmesi olacak. Yeni bir telefon denildiğinde birçok iddianın ardı ardına sıralandığını biliyoruz. 

Bir başka iddiaya göre ise , çerçevesiz kavisli AMOLED ekran sahip ve cam bir arka paneli olan bir iPhone'a işaret ediyordu. Büyük bir yeniliğin olması durumunda bu kadar iddiadan sonra şaşırmayacağımız kesin. Ancak her yeni iPhone modelinden önce ortaya atılan "home tuşu gidiyor" göz önünde bulundurursak, bu konuya biraz temkinli yaklaşmamız olası bir durum..

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi