"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Yeni iPhone modelleri birden fazla kullanıcı hesabını destekleyebilir!

Sedat | 12 Ocak 2021 0 yorum Süre: 2 dakika

Yeni bir patent, gelecekteki iPhone modellerinin birden çok kullanıcı hesabını destekleyebileceğini öne sürüyor.

Yeni nesil iOS cihazları birden fazla kullanıcı hesabını destekleyebilir. Şu anda, Apple’ın iOS cihazları genellikle cihaz başına yalnızca bir kullanıcı ile sınırlıdır. Bu, kullanıcıların tercihlerinin ve dosyalarının ayrı olarak tutulduğu kendi kimliklerini kullanarak oturum açabilecekleri bir bilgisayardan farklıdır. Ancak, ileride iOS cihazlarının potansiyel olarak birden fazla kullanıcı hesabına izin verebileceği görülüyor.

Bu, Apple'ın iOS cihazlarının birden fazla kullanıcı hesabını desteklemesine izin verme fikrini araştırdığını öne süren bir patent ile ortaya çıktı. Patent açıklamasına göre (kısmen),
"Bir bilgi işlem cihazı, sistemdeki her bir farklı kullanıcı hesabıyla birden çok parola veya şifreleme anahtarının ilişkilendirilebildiği birkaç parolayı ve ilişkili şifreleme anahtarını kullanabilir."

Şu anda, Apple türü kullanıcılar arasında paylaşıma izin veriyor. Şirket, kullanıcıların uygulama satın alma, bulut depolama, müzik akışı ve daha fazlası gibi şeyleri paylaşabilecekleri hizmetleri için bir aile planı sunuyor. Bununla birlikte, tek bir cihazda birden fazla kullanıcıyı destekleme yeteneği mevcut değil ancak bu patent bunu değiştirebilir.

Eninde sonunda bunun gerçek olup olmayacağını görmek ilginç olacak. iPad gibi cihazlar eğitim için okullarda kullanılır, bu nedenle birden fazla kullanıcı hesabı desteğine sahip olmak, cihazın öğrenciler veya öğretmenler arasında paylaşılması gerekiyorsa yararlı olabilir. Çocukları için hesaplar oluşturabilen ve kredi kartlarını bağlamayan ebeveynler için de yararlı olabilir, bu da uygulama içi satın alımlara  işe yarayabilir. 

Peki sizce birden fazla olması kullanıcıların alışkanlığını değiştirir mi?

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi