"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Yeni Megane'ın Üretim Merkezi Bursa

Sedat | 7 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Renault Grubu tarafından Bursa’da oluşturulan fabrika dev kapasitesi ile dikkat çekiyor. Fabrikada yeni üretim ise Megane olacak.

Renault Grubu bugüne kadar Türkiye’de yaptığı yatırımlar ile ciddi bir üretim kapasitesine sahip olurken, Türkiye’deki üretimler ile birlikte ihracat konusunda da firma oldukça başarılı. Bu konuda gelen son bilgilerde Renault Grubu tarafından yeni Megane üretimine başlanacağı belirtildi. Megane Sedane olarak belirlenen yeni aracın üretimine başlanması ile birlikte bu konuda üstelik bir ilk gerçekleştirilecek.

Yapılan açıklamalara göre Megane Sedan konusunda üretim Gerçekleştirilecek ilk fabrika da yine Bursa’daki merkez olacak. Bu açıdan yapılacak yeni araç üretilmede en önemli detaylardan bir tanesi de üretimlerin büyük oranda ihracat ile gönderileceği. Bu açıdan yüksek kapasiteli üretimle ile birlikte megane modelleri ülkeye önemli bir gelirin gelmesini de sağlayacak.

Renault Rubu’n en önemli hedeflerinden birisi Türkiye’deki ithalat oranlarını düşürmek. Bu konuda açıklama yapılırken, Türkiye’de satılan 4 otomobilden 3’ünün ithal edildiği ve bu oranlarının düşmesi gerektiği belirtildi. Bu açıdan Türkiye’de üretimi gerçekleştirilen otomobiller büyük bir önem taşıyor.

200 Milyon Euro Yatırım

Renault Grubu tarafından Yeni Megane Sedan için 200 milyon Euro değerinde bir yatırımın yapıldığı hatırlatılırken, araç lansmanında da bu yatırımlar özellikle vurgulandı. Önümüzdeki günlerde fabrikada üretime geçecek aracın şimdiden büyük bir ilgi görmesi satışa çıktığı dönemlerde de yüksek satış rakamlarına ulaşılabileceğini gösteriyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi