"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Yeni Sonic Oyunları Duyuruldu!

Sedat | 31 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Sega tarafından gerçekleştirilen tanıtımlarda iki farklı oyunun geleceği müjdelendi.

San Diego'da gerçekleştirilen çizgi roman ve oyun fuarına katılan Sega, burada yaptığı tanıtımlar ile birlikte oyun severlere oldukça eğlenceli vakit geçirtti. Yeni oyunlarının tanıtımını da yapmayı ihmal etmeyen Sega burada yaptığı tanıtımlarda iki farklı oyunun piyasaya sunulacağını belirtti.

Yılların efsane markalarından birisi olarak görülen Sega, Sonic'in 25.yılına özel olarak iki farklı oyunu duyurma kararı alırken 25. Yıla özel olarak geliştirilen oyun oldukça önemli özelliklere sahip. İlk oyun daha klasik bir görüntüye sahip olurken kişilerin bu oyun ile nostalji yaşayabileceği ifade edildi. piyasaya sunulacak diğer oyun ise daha modern tasarımlarda oluşturulmuş ve günümüz oyun standartlarında.

İki oyunun çıkış tarihi ile ilgili bilgiler paylaşırken oyunların 2017 yılının ikinci çeyreği itibariyle piyasaya sunulacağı belirtildi. Oyunların isimleri Sonic Mania ve Project Sonic olacak. Project Sonic modern tasarımdaki oyun olurken Sonic Mania 2 boyutlu bir şekilde hazırlanmış durumda ve kişilerin eski Sonic oyunlarının bir benzerinin oynanabilmesini sağlayacak.

Oyunlar aynı zamanda Xbox One ve PS4 için de sunulacak. Bu bakımdan Sega tarafından yapılacak tanıtımların ardından oyunun çok daha fazla kişi tarafından oynanması bekleniyor. Daha farklı platformlarda oyunun kullanıma sunulacak olması ciddi bir avantaj sağlayacak. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi