"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Yerli Bir Sosyal Ağ: Momentic

Sedat | 13 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Son dönemlerde fotoğraflar üzerinde uygulamalar geliştirilmeye devam ederken bu konuda yerli bir proje de tanıtıldı. Momentic adı verilen uygulama ile ilgili detaylar şöy

Fotoğraf paylaşma ve fotoğraf filtreleri üzerinden kullanıcıların pek çok farklı işlemi yapabilmesine imkan sağlayan uygulamaların son dönemlerde popüler hale gelmesi pek çok benzer projenin de yayınlanmasını sağladı. Konu ile ilgili yapılan son açıklamalarda yerli bir projenin daha tanıtımı gerçekleştirilirken Momentic adı verilen uygulama fotoğraf paylaşımı üzerine kurulmuş oldukça farklı bir sosyal deneyim sunuyor.

7 Fotoğrafla Hikayeler

Kullanıcıların sisteme üye olduktan sonra en fazla 7 fotoğraf kullanarak hikaye oluşturulmasını sağlayan bu sosyal ağ böylece hem Ethem fotoğraf paylaşımı sağlıyor hem de sosyal medya üzerinden hikaye oluşturulmasına imkan tanıyor.

Fatih Yıldızhan ve Murat Özer’in ortak bir çalışması olarak piyasaya sunulan uygulama 2016 yılı başında ciddi bir yatırım almıştı. 500 bin TL tutarındaki yatırım ile birlikte Momentic’in hayata geçirilmesi sağlanırken uygulama için yapılan ilk bakışlarda farklı bir sosyal deneyimin sunulmaya çalışıldığı görüldü. Yapılan tanıtımlarda kişilerin çok kısa bilgiler ile fotoğraf albümlerini paylaşabileceği belirtilirken, yapılan geziler ya da farklı etkinlikler Momentic üzerinden paylaşılabilecek

Kurulduğu ilk günden itibaren gelişimini sürdüren uygulamada toplamda 3 bin 500 kişiye ulaşıldığı belirtilirken günlük uygulamayı kullanan kişi sayısının 200 olduğu belirtildi. Kullanıcıların büyüme oranı yüzde 10 olarak açıklanırken özellikle yapılacak reklam tanıtımları sonrasında uygulamanın istatistiklerinin artması bekleniyor.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi