"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Yerli Otomobiller Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Tam Not Aldı!

Sedat | 30 Kasım 2018 0 yorum Süre: 1 dakika

Anadolu, BMC, Kıraça, Turkcell ve Zorlu gruplarının geliştirdiği yerli otomobilin sunumu Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından beğenildi...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "babayiğitler" olarak adlandırdığı 5 büyük şirketin kurduğu konsorsiyum ile üretilecek olan yerli otomobil projesi hız kazanmış. TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ve Ortak Girişim Grubu CEO'su Gürcan Karakaş dün itibarıyla son gelişmeleri Cumhurbaşkanı Erdoğan'a iletmek için bir sunum gerçekleştirdi.

Sunum sonrasında projenin somutlaşma evresine geçmek üzere olduğu ve prototipin 2019 yılında kamuoyu ile paylaşılacağı belirtildi. 2021 yılının sonunda seri üretime geçilmesi hedefiyle hareket edilen yerli otomobilin, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından beğenildiği açıklandı.

2 Kasım 2017 yılında imzalanan protokol ile Anadolu, BMC, Kıraça, Turkcell ve Zorlu iş birliği ile başlanan projede, Türkiye'nin Otomobili Ortak Girişim Grubu (OGG) ismiyle çalışmalar sürdürülüyor. CEO olarak işbaşı yapan Mehmet Gürcan'ın da katılımıyla projenin toparlandığı ve ivme kazandığı belirtiliyor.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi