"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Yerliler Patlayan Galaxy Note 7'den Vazgeçmiyor!

Sedat | 4 Ekim 2016 0 yorum Süre: 1 dakika


Son zamanlarda patlama olaylarıyla konuşulan Galaxy Note 7'nin Türkiye'de ne kadar etki yarattığına bakacak olursak, iade edilen Galaxy Note 7 oranı..

Samsung, Ağustos ayında tanıtımını yaptığı yeni phablet telefonu Galaxy Note 7'nin patlamaları Türklerde az etki yarattı. Fakat kar amacını güden firma zarar etmişti. Patlama sonucunun pilden kaynaklandığını öne sürülen cihazlar, kullanıcıları yaralayarak aynı zaman da maddi hasara da uğramıştı. 

Ancak Türkler'in çoğu yaşanan patlamalara rağmen Galaxy Note 7'den vazgeçmediler. Samsung'un değiştirme programına uymayıp aynı telefonu kullanmaya devam ettiler. Değişim programına uyanların ise tamamen patlama sorunundan kurtulduğunu söylememiz mümkün.

Bu program yalnızca Türkiye'de gerçekleşti. Türkiye'de sadece kullanıcıların \%10'u Galaxy Note 7'lerini değiştirdi. Yani bu rakamlara göre anlaşılan o ki, patlama riski taşıyan cihazlarda değişikliğe gidilmeyecek. 
Galaxy Note 7'nin sorunsuz bir şekilde çalışan telefonu ana vatanı olan Güney Kore'de satışa sunuldu. Avrupa da ise 28 Ekim'de raflarda olması bekleniyor.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi