"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

YouTube Büyük Ekranlar İçin Güncelleniyor!

Sedat | 25 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

YouTube için yeni bir güncelleme yapılacağı belirtilirken, güncellemede ekran boyutlarına göre iyileştirmeler yapılacak.

YouTube çok farklı platformlarda kullanılırken, YouTube uygulaması için önemli bir güncelleme yapılacak. Akıllı TV’lerde de artık yoğun olarak kullanılmaya başlanan YouTube, bu konuda daha iyi bir kullanım elde edilmesi adına geliştirilecek. Geliştirme ile birlikte özellikle büyük ekranlarda kullanılacak YouTube uygulamasının daha iyi hale getirileceği ifade edildi.

Sekmeler Geliyor!

Büyük ekranlara yönelik yapılacak hamlede aynı zamanda kolay erişimin sağlanabilmesi adına geliştirmeler de yapılacak. Bu bakımdan sağ üst köşede yer alacak spor, haber ve müzik gibi kategoriler üzerinden kullanıcılar istediği seçimi yaparak direk istenilen içeriklere odaklanabilecek.

Alt Kategoriler Kullanılacak

Sekmelerde aynı zamanda alt kategorilerin de yer alacağı ifade edilirken, alt kategori seçeneği ile birlikte kullanıcılar daha iyi bir şekilde site üzerinden arama yapabilecek. Sarah Ali yönetimindeki geliştirme ekibi tarafından güncelleme ile ilgili çalışmaların yapıldığı ifade edilirken, güncellemenin ne zaman sunulacağı şu an için açıklanmamış durumda. Ekip tarafından yapılacak çalışmalar sonrasında test sürecinin başlatılması beklenirken, yeni güncellemenin sunulmasının 1 ayı bulabileceği de ifade edildi.

Kullanıma sunulması her ne kadar geç olsa da YouTube tarafından geliştirilecek bu özelliğin yeni nesil platformlar için önemli bir katkı sağlayacağı da düşünülüyor.

 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi