"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

YouTube Hacker'lara Kapılarını Kapatmıyor!

Sedat | 26 Kasım 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

YouTube ile ilgili ilginç bir detay ortaya çıktı. Öğretici videolar ile Hacker'lara yol gösterdiği fark edilen o dönence ilgili tüm bilinmeyenler haberimizde yer alıyor.

Dünya'nın bir numaralı video barındırma sitesi YouTube ile ilgili bir iddia ortaya atıldı. Son zamanlarda artan siber saldırılarına yol gösterdiğine dair güvenlik şirketi Proofpoint'in ortaya çıkardığı verilerde YouTube üzerinde hackerlar için birçok döküman yer alıyor.

Dökümanda yer alan verilere göre YouTube kanalı, Hack kitlelerine öğretici videoları yayınladığı ve videoların sahte olmadığını gösteren aynı zamanda bu videolar sayesinde kimlik avı dolandırıcılığı bile yapılabildiğini dile getiriyor. Proofpoint'tte dikkatleri üzerine çeken bir başka veri ise  bu kişilerin YouTube aracılığı ile hack kitleri sattığını da tespit ettiğini söylüyor.

Öğretici hack videoların açıklama kısımlarında hem hack kitlerinin indirme linkleri hemde  hack kitlerini satın almak için farklı sitelere yönlendiren linker bulunuyor. Yapılan tüm uyarı çağrılarına rağmen YouTube'un bu tür videoları ortadan kaldırmadığı görülüyor.

YouTube; videonun arkaplanında müzik çaldığı ve telif haklarını ihlal ettiği için sistemden otomatik olarak kaldırmasına rağmen neden hack videolarını kaldırmadığı büyük soru işaretlerine yol açıyor. Bakalım YouTube bu konu hakkında ilerleyen günlerde ne yapacak? Gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz, takipte kalın...

 

 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi